דיאטה מהירה – מידע שחשוב לדעת לפני שמתחילים דיאטת כסאח

דיאטת כסאח

לפני שמתחילים דיאטה, אנשים רבים שואלים "כמה זמן ייקח לי לרדת X קילוגרמים?" ומקווים לרדת את המשקל המיותר שלהם כמה שיותר מהר.
כולנו מחפשים את הדרך המהירה ביותר וקהלה ביותר לזות למשקל הרצוי לנו.
זה הרעיון מאחורי הדיאטות המהירות. לרזות – ומהר.
סיפוק מיידי – הרזיה אינסטנט.
זה מה שמניע אנשים התחיל דיאטת בזק המבוססת על עזרים חיצוניים כמו תה טיבטי, כמוסות סיבים תזונתיים, כדורים להרזיה טבעיים ורפואיים… הכל על מנת לרזות ללא מאמץ.
בעומק הלב אנחנו רוצים ללכת לישון ולקום בבוקר רזים וחטובים.

כיון שאין דיאטות קסמים אנשים רבים נכנסים משטר של דיאטת כסאח וממש מרעיבים את עצמם על מנת לרזות..
דיאטות כסאח מסוכנות בשבילך. וגם דיאטות מהירות צריך לעשות בתבונה ותוך שמירה על איזון ובריאות הגוף.
בבחירה של תוכנית לדיאטה מהירה תוכלו להבחין בין שני סוגים של תפריטי דיאטה.
הסוג האחד הוא תפריטי דיאטה מבוססות סוג מזון אחד, כמו דיאטת פופקורן, דיאטת כרוב, דיאטת לחם וכדומה.
הסוג השני הוא דיאטות מהירות השומרות על איזון בין מרכיבי המזון ומשלבת בין חלבונים, פחמימות, מעט שומנים והרבה ירקות. כמו למשל, דיאטת אטקינס, דיאטה ים תיכונית וכדומה.

salad

כל הדיאטות המהירות בנויות על מינימום קלוריות ליום והן ייצרו הרזיה, ללא ספק.
הבעיה – ירידה מהירה מדי במשקל היא טעות.
הרזיה מהירה מחושבת לפי כמות הקילוגרמים העודפים שיש לכם. אם יש לך 10-15 קילוגרמים עודפים קצב הרזיה רצוי הוא בין 500 גר ל- 750 גר שבוע. אם יש לך למעלה מ- 30 קילוגרמים עודפים תוכלו לרזות בתחילת הדרך קילו אחד לשבוע.
תוכנית דיאטה מהירה יוצרת מחסור בקלוריות בגוף הממהר שפו פחמימות, שומנים ורקמת שריר על מנת לאפשר המשך פעיות רגיל של מערכות הגוף.

בשלב ראשון של הדיאטה רוב המשקל היורד נובע מאיבוד נוזלים. הדבר נכון במיוחד מקרים דל דיאטת כסאח המבוססת על מינימום קלוריות יומי. אחרי דיאטה מהירה כשחוזרים לאכול על פי תוכנית דיאטה מתונה ומאוזנת נראה עליה קלה במשקל בעיקר בשל החזרת הנוזלים האבודים לגוף.

נושא חשוב נוסף הקשור לדיאטה מהירה היא כמות החלבונים בתפריט הדיאטה. מיעוט חלבונים בתפריט האכילה יגרום לכך שהגוף ישתמש ברקמת שריר על מנת לספק לעצמו את כמות החלבונים הנחוצה לו ובכל יתלדלו השרירים ותיווצר חולשה כללית.
כמו כן הירידה במסת השריר תגרום לכך שעם הפסקת הדיאטה ומעבר לתוכנית אכילה מאוזנת תתחיל עליה מהירה במשקל. הגוף מנסה להחזיר לעצמו את מסת השריר האבודה.
לעומת זאת אכילה לפי תפריט דיאטה דל בפחמימות תיצור עייפות וחוסר יכולת להתרכז
לכן – דיאטה מאוזנת הכוללת את כל אבות המזון כל כך מומלצת.

לעשות דיאטה זה חשבון מאוד פשוט. צריך ליצור גרעון בקלוריות, מה שיאלץ את הגוף לשרוף את מצבורי השומן על מנת לייצר אנרגיה.
הבעיה היא שהגוף בנוי התמודד עם מחסור באוכל. הוא נכנס מצב חירום ומתחיל לחסוך בקלוריות ולשרוף גם מאגרים של פחמימות וחלבונים על מנת לשרוד. הגוף מאט את פעילות מערכות הגוף השונות כולל מערכת חילוף החומרים על מנת לחסוך בצריכת קלוריות.
הבעיה היא שאם לדוגמא לפני תחילת הדיאטה צרכת 2500 קלוריות ליום ומשקלך היה יציב, בלי עליה במשקל ובלי ירידה, הרי שכשתתחילו דיאטה של 1500 קלוריות  תתחיל ירידה במשקל והגוף ישאף לאזן את עצמו לצריכה של 1500 קלוריות יומיות ולהצליח נהל את מערכות הגוף השונות על כמות זו של קלוריות.
מה יקרה אם תתחילו לאכול 1800 קלוריות ליום מתוך מטרה להעלות את רמת האיזון של תפריט הדיאטה שלכם ולעבור לתוכנית אכילה מאוזנת יותר?
תשמינו.
וזאת הבעיה של דיאטות כסאח מהירות. הן יוצרות אפקט יו-יו של הרזיה , השמנה, וכיוב'.

אז מתי ולמי מתאימה דיאטה מהירה?

דיאטה מהירה מתאימה למקרים בהם יש נו תאריך יעד אליו אנו רוצים להגיע טיפה יותר רזים, למקרים בהם אנו רוצים התחיל להיכנס משטר דיאטה אך מבקשים להתחיל בירידה דרמטית יותר במשקל (רק לקחת בחשבון שעם המעבר לתוכנית אכילה מאוזנת יותר תהיה עליה קלה במשקל לפני הגוף יחזור לרזות , למקרים בהם רופאים ממליצים מסיבה רפואית להוריד את כמות הקלוריות היומית באופן דרסטי (אבל אז הדיאטה היא בפיקוח רפואי).
בכל המקרים האחרים אנו ממליצים על תוכנית דיאטה מאוזנת , שתכיל את כל אבות המזון בכמות קלוריות יומית שא תכניס את הגוף למצב חירות אלא פשוט תפחית את כמות הקלוריות הנכנסות.
ולבסוף, פעילות גופנית שתשרוף קלוריות, תשפר את חילוף החומים בגוף, את מצב הרוח ורמת האנרגיה – מומלצת בחום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכיני גופך לקיץ!

מוצרי ההרזיה המובילים בארה"ב