מה קורה לך בראש ששובר את הדיאטה

דיאטה מסוכנת

כל החיים אנחנו מדברים עם עצמנו , בתוכנו, בראשנו. המחשבות שלנו קובעות הרבה מאוד ממה שקורה לנו בחיים. הן יכולות לקבוע גם הצלחה או כשלון של דיאטה.
מה קורה לך בראש ששובר את הדיאטה?

מה שאתם אומרים לעצמכם, בראש, איך שאתם אומרים את זה, מה שאתם גורמים לעצמכם להרגיש בעקבות המחשבות האלה, עלול לשבור לכם את הדיאטה.

אני בטוחה שכשתמשיכו לקרוא תמצאו את עצמכם באחת הדוגמאות, ותבינו איך שינוי בשיח הפנימי, שימת לב למחשבות שלכם והתייחסות נכונה אליהן יכולה לבנות את ההצלחה שלכם, לא רק בתחום ההרזיה והשמירה על המשקל, אלא בכלל, בגדול, בחיים עצמם.

בסרטים המצוירים מוכרת דמות המלאך שעומד לו על כתף אחת והשטן שעומד על הכתף השניה. כל אחד לוחש באוזן את דבריו ומנסה לשכנע. מלחמה מתרחשת בתוך הראש, בין הטוב לרע, בין הנכון ללא נכון.
אז זה די דומה גם בחיים האמיתיים.

לפעמים המחשבות שבראשנו מחזקות דווקא את החולשות שלנו, מביאות אותן לידי ביטוי, מאפשרות לנו ליפול שוב ושוב, להיכשל ולהישבר.
לפעמים המחשבות הן שבונות הצלחה, מחזקות את החוזקות, מביאות לידי ביטוי את ההחלטות הבריאות לנו ומאפשרות לנו להצליח.

המאבק במחשבות ה"מחבלות", ההיצמדות לשיח בריא ומחזק בתוך הראש, יכולים להיות המפתח להצלחה.

מה קורה לך בראש ששובר את הדיאטה?

מה קורה לך בראש ששובר את הדיאטה

מכירים את המחשבות האלה?

"די הכל הרוס כבר ממילא, אז מה משנה אם אוכל עוד קצת?"

כולנו בני אדם וכולנו מועדים ליפול פה ושם, לסטות מהדרך לפעמים, להיכשל לרגע.
המחשבה ש"הכל הרוס ממילא" מאפשרת לנפילה הקטנה, לסטיה החד פעמית, להפוך לדרך שתוביל הלאה, מכישלון לכישלון, מאכזבה לאכזבה ולשבירה מוחלטת של ההחלטה שלנו לאכול בריא ולרזות.

נפילה קטנה אין לה שום משמעות. היא לא אסון ולא כישלון. להיפך, זו נקודה בה אנו יכולים להתחזק בתוך תוכנו, לומר לעצמנו "אוקיי, נפלתי… עכשיו אקום, אתנער ואחזור במלוא המרץ לתהליך הנכון"
אם המחשבה ההרסנית הזו מבקרת אצלכם בראש, קבלו את המחשבה, הבינו שזה השטן הקטן על הכתף ונפנפו אותו משם.
חיזרו למחשבה הבונה והבריאה וחיזרו לנתיב הבריא עליו החלטתם. מיד. לא ממחר, לא מאחר כך… מיד. מהארוחה הבאה.

"איזה יום עבר עלי… מגיע לי להתפנק בפיצוי"

החיים לא פשוטים, אצל כולנו. ימים קשים עוברים על כולנו, עומס, לחץ, דאגות וצרות מכל הסוגים. אוכל אינו הפתרן עבור אף אחד מהם.
הבריחה לאוכל, המשיכה לפחמימות ומתוקים כדי להתרומם מתוך מצב הרוח השפוף, תעזור לכמה דקות של אסקפיזם עתיר קלוריות, שבהמשך יעמיק את תחושת האכזבה מעצמכם ואת כושר ההתמודדות שלכם עם הבעיות מבחוץ.

זיכרו למה אתם נמצאים בתהליך הזה, מה אתם רוצים להשיג על ידי אכילה נכונה ובריאה, מה גרם להם להתחיל ולצאת לדרך הזו מלכתחילה. התחברו אל המניע שלכם מחדש. אל תתנו לרגע אחד להיות מה ששובר את הדיאטה שלכם.
כשמחשבה כזו מבקרת אצלכם בראש, נתוו אותה למקום בונה. נכון, מגיע לכם להתפנק. צאו להליכה טובה ונמרצת, העניקו לעצמכם מקלחת מפנקת ומרעננת, שבו באוויר הצח ושתו מים עם לימון בכוס גבוהה עם קשית, האזינו למוסיקה טובה, טלפנו לחבר/ה טוב/ה לשיחה טובה… למה אוכל?

"בכלל לא ירדתי השבוע! בחיים לא אצליח לרזות!"

כולנו יודעים שהרזיה היא תהליך ושיש בו עליות ומורדות. כולנו יודעים שההרזיה אינה קורית על קו רציף שהולך ויורד כל הזמן. יהיו שבועות טובים יותר ושבועות פחות טובים. ייתכן שאפילו תעלו במשקל בשבוע מסוים במקום לרדת. ככה זה.
אם התאמצתם כל השבוע ובסיומו לא ראיתם ירידה משמעותית במשקל, זה רק אומר שבשבוע הבא הירידה יכולה להיות משמעותית ויפה יותר.
לתלות את הכל בתוצאות שקילה של שבוע אחד, לתת לתסכול להשתלט, להסיט אותנו מן המסלול ולזרוק אותנו חזרה אל מעגל ההרס של ההשמנה, זה קל, ולא חכם.

במקום זה הסתכלו על התהליך כולו על התמונה הרחבה, על המטרות שלכם: להרגיש טוב יותר, להיות בריאים יותר, להיכנס לשמלה מלפני הלידה, לג'ינס מהתיכון… זה הזמן לזכור למה נכנסנו לתהליך הזה מלכתחילה.
זיכרו כי הנצחון בתהליך הזה הוא התהליך עצמו.
עצם האכילה הבריאה יותר, אורח החיים הפעיל יותר, הם המשמעות האמיתית ולא רק המספרים שרואיים על המשקל.

הפסקה של הדיאטה עכשיו, רק בגלל שלא ראיתם ירידה משמעותית במשקל בשבוע מסוים, היא החמצה של כל התוצאות החיוביות בכלל תסכול רגעי. חבל…

"אני חייב/ת לרזות. ממחר – דיאטה"

דחיינות, להבטיח לעצמכם לעשות מחר את מה שניתן לעשות היום היא מחשבה חבלנית. זה הקול הקטן של השטן על הכתף שעלול להיות מה ששובר את הדיאטה.
נוח לנו לדחות למחר דברים שלא נוח לנו לעשות היום. אבל המחר לעולם לא מגיע. ההבטחות ריקות ואינכם עומדים מאחוריהן בפני עצמכם ומקיימים אותן.
מלבד זאת, עצם השימוש במילה דיאטה הוא טעות. דיאטה נחשבת בעינינו לתהליך מוגבל בזמן, למשהו שעושים לפרק זמן ספציפי ומפסיקים אותו לאחר מכן.
טעות. טעות. טעות.
מי שעושה דיאטה – משמין.
מי שמתקן את הרגלי האכילה שלו, והופך את האכילה הבריאה ואורח החיים הפעיל לדרך חיים – מרזה ושומר על המשקל לאורך זמן.
טפלו בדחיינות עכשיו ומיד.
הדרך לטפל בדחיה למחר שלדברים שצריך לעשות היום היא לפרק את המשימה העומדת לפנינו לנתחים קטנים. בחרו פעולה אחת פשוטה שתוכלו לבצע מיידית. (שתית מים, אכילת ירקות…)
החליטו על צעד אחד קטן ופשוט לביצוע בכל שבוע כך שבמצטבר, במבט אחורה תגלו שעשיתם כברת דרך, השגתם את מטרותיכם ובתחום ההרזיה – נכנסתם לג'ינס החלומי או השמלה מלפני הלידה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest
דיאטה להרזיה
ריטה

איך להוריד את המשקל שהעליתם בחג

האוכל הטעים והמיוחד של החגים, הארוחות המשפחתיות, הנסיעות והטיולים, המסעדות שעל הדרך, האווירה המיוחדת יוצרת תחושה שאפשר 'לשחרר' ולאכול בלתי יותר מדי חשבון. התוצאה הבלתי

קרא עוד »

הכיני גופך לקיץ!

מוצרי ההרזיה המובילים בארה"ב
שינוי גודל גופנים