דיאטה מהירה – כמה אפשר לרדת במשקל בשבוע?

diet

דיאטה מהירה נשמעת כמו פתרון קסם לבעיית עודף המשקל. רבים חושבים "נעשה דיאטה כמה ימים, נרד כמה קילוגרמים… וזהו"
דיאטה מהירה אמורה לעזור לרדת מהר במשקל. השאלה הנשאלת לעיתים קרובות מאוד היא:

מה עושים , מה אוכלים, מה לא אוכלים ו – כמה אפשר לרדת במשקל בשבוע?

רבים הם המתעניינים ושאלים

כמה מהר אפשר להוריד 5 קילוגרם?

האם אפשר להוריד 5 קילוגרם בשבוע?

התשובה לשאלה "כמה אפשר לרדת במשקל בשבוע" מעט מורכבת וכוללת מספר שאלות שעליכם לענות לעצמכם על מנת לקבל תשובה.כמה אפשר לרדת במשקל בשבוע

  1. האם הדיאטה המהירה תכלול גם פעילות גופנית? ואם כן, כמה פעמים בשבוע, ובאיזו רמת קושי. ברור שככל שתבצעו יותר פעילות גופנית ובמאמץ רב יותר תישרפו יותר קלוריות במהירות רבה יותר.
  2. האם עברתם בעבר דיאטות בהם ירדתם במשקל ושוב עליתם ושוב ירדתם? אפקט הפינג פונג של עליה וירידה במשקל פוגם בתפקוד מערכת חילוף החומרים בגוף ובתקופה של לאחר ירידה ועליה במשקל  גופכם יתנגד להיכנס שוב למעגל הרסני זה ו"יסרב" לרדת במשקל בקלות ומהר.
  3. מה שלומכם? – באמת, מה מצבכם הגופני? האם קיימות בעיות בריאותיות שיש לקחת בחשבון לפני שמתחילים בדיאטה מהירה? בעיות בבלוטת התריס, בעיות הורמונאליות, סוכרת, לחץ דם… מצבים כאלה קשורים קשר ישיר לקצב הירידה במשקל ויש לקחת אותם בחשבון. כמובן שככל שאתם בריאים יותר תהיה הדיאטה המהירה אפקטיבית יותר.
  4. כמה קילוגרמים עודפים אתם סוחבים עליכם? ככל שיש יותר קילוגרמים להוריד יהיה קצב הירידה דרמטי יותר בהתחלת הדיאטה וניתן לרדת אפילו 10 קילוגרמים בשבוע אחד. רק שאנשים שיצליחו לרדת 10 קילוגרמים בשבוע הראשון הם אלה שיש להם עוד 50 קילוגרמים להוריד בשבועות הבאים. למי שיש "רק" 10 קילוגרמים עודפים – אין סיכוי להוריד את כל עשרת הקילוגרמים בשבוע אחד.

בגדול, ניתן לומר שבאמצעות דיאטה מהירה ניתן לרדת קילו אחד, 2, 3 , 5 קילוגרמים בשבוע…  בכפוף כמובן לתנאים שפרטתי מעלה.

חשוב להדגיש לסיכום שהבעיה הגדולה ביותר עם דיאטות מהירות היא שקשה מאוד לשמור על התוצאה לאורך זמן. לאחר דיאטה מהירה יש גוף נטייה להעלות חזרה את הקילוגרמים שהוריד ואפילו יותר.
הסיבה לכך היא שבעקבות הדיאטה המהירה נכנס הגוף למצב של התגוננות מפני רעב והוא לומר להפיק את המקסימום מכל מזון שנאכל, כך שנאגר בגוף משקל גם מכמות אוכל קטנה.

ועוד נושא חשוב בנוגע לדיאטה מהירה – דיאטות מהירות בדרך כלל מבוססות על החסרה מכוונת של מרכיב תזונה, כמו פחמימות או סוכרים ואפילו חלבונים. חוסר זה עלול לפגוע בתפקודי הגוף השונים. חשוב לדעת ולקחת בחשבון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכיני גופך לקיץ!

מוצרי ההרזיה המובילים בארה"ב