הרזיה מהירה – מתי אפשר לאמץ תוכנית דיאטה להרזיה מהירה

הרזיה מהירה

הנחת העבודה של כל הדיאטנים והרופאים היא שדיאטה מהירה היא לא פתרון לירידה במשקל כיון שאחרי ההרזיה המהירה תתחיל עליה מהירה במשקל, חזרה למשקל הקודם ואף יותר מזה.

במקום לקבל את הנחת העבודה הזו כמות שהיא בואו נבדוק אותה בעצמנו.
אנו, כמובן, מדברים על אנשים שאין להם בעיות בריאות משמעותיות הדורשות התערבות רפואית על מנת לאפשר את משטר הדיאטה להרזיה.

האם הרזיה מהירה מסוכנת? איך אפשר לעבור הרזיה מהירה ללא בעיות?

כשנכנסים לתוכנית הרזיה על מנת לרדת במשקל, רצוי לקבוע יעד ראשוני.

אחרי הכל כשאנו אומרים לעצמנו "יש לי 30 קילוגרמים מיותרים שאני רוצה לרזות" היעד נראה כמעט בלתי אפשרי להשגה.

לעומת זאת אם נאמר לעצמנו "בלשב זה אני רוצה לרזות 5 קילו" נוכל להתמודד יותר בקלות עם השגת היעד וכפי הנראה להגיע אליו בקלות יחסית.

מטרה מרוחקת תהיה לא רק קשה יותר להשגה אלא גם, במידה רבה, מדכאת.
לעומת זאת הצלחה לעמוד ביעד הראשוני תהיה גורם מעודד להמשך הדרך ולהמשך ההרזיה.

אם קבעתם יעד – הרזיה של 1-3 קילוגרמים

טכנית, לרזות קילו אחד פירושו "גירעון" של כ- 7700 קלוריות.

טכנית, לא חשוב איך תעשו את זה. אם תאכלו פחות 7700 קלוריות תרדו קילו אחד. אם תשרפו 7700 קלוריות בפעילות גופנית תרדו קילו אחד.

שורה תחתונה – במאזן בין הכנסת קלוריות להוצאת קלוריות צריך להיווצר גירעון של 7700 קלוריות.

בדרך כלל על מנת לרזות 1-3 קילוגרמים מספיק לעבור לתפריט תזונה מאוזנת ומבוקרת. להוריד, למשל, משקאות ממותקים, חטיפים ומאפים מהתפריט היומי ולהגביר מעט את הפעילות הגופנית.

צעד פשוט כזה יסייע להגיע לגירעון שיראה לנו ירידה של קילו אחד במשקל, תוך פרק זמן סביר.

למעוניינים לרזות 1-3 קילו במהירות יכולה להתאים דיאטה להרזיה מהירה למשך שבוע ימים שלאחריה תעברו לתוכנית אכילה מאוזנת ומבוקרת על מנת לשמור על התוצאה.

במקרים כאלה תוכנית הרזיה מהירה יכולה לעבוד.

יחד עם זאת חשוב לציין כי גם אחרי הרזיה של 1-3 קילוגרמים, כשעוברים לתוכנית האכילה המבוקרת (תפריט מאוזן ושפוי תוך הימנעות מאכילת כמויות גדולות מדי, קלוריות ריקות, מממתקים וחטיפים וכיוב), עלולה להתרחש עלייה קטנה במשקל. עליה במשקל שניתן להתגבר עליה באמצעות הוספת פעילות גופנית או התייחסות ובחינה מחודשת של תפריט האכילה היומי.

חשוב גם לציין כי הרזיה מהירה של 1-3 קילוגרמים, ברוב המקרים לא תהיה בגלל שריפה של שומן בגוף אלא בעיקר אובדן מים ואולי גם מסת שריר.

עדיין המשקל יראה לנו פחות 1-3 קילגרמים וזה יכול להיות הניצחון הקטן שלנו בדרך למשקל היעד שלנו ושלב ראשון בחינוך עצמי לאכילה נכונה שתאפשר הרזיה ושמירה על המשקל לאורך זמן.

 אם קבעתם יעד – הרזיה של 5-10 קילוגרמים

אם היעד הראשוני שלכם ביציאה לדרך עם תוכנית דיאטה להרזיה הוא הרזיה של 5-10 קילוגרמים, פירוש הדבר שיש לכם הרבה יותק קילוגרמים לרדת.

זיכרו אנו מדברים על יעד ראשוני בתוכנית הדיאטה. שלב ביניים שקל יותר להגיע אליו לאשר היעד הסופי של משקל היעד הרצוי.

הרזיה של 5 קילוגרמים יכולה לקחת כחודש ימים, לפי קילוגרם אחד לשבוע בערך, עד שלושה חודשים בערך לכ- 10 קילוגרמים.

גם כאן בתחילת הדיאטה תהיה הרזיה מהירה של כמה קילגרמים ואז צפוי שהדיאטה "תיתקע" והמשקל יפסיק לרדת.הרזיה מהירה

קצב ההרזיה בתחילת דיאטה כזו יכול להגיע לכדי הרזיה של 1-2 קילו בשבוע – שבועיים הראשונים ואחר כך להתיצב על בין חצי קילו ל- 1 קילו בשבוע.

הדיאטה "נתקעת" בגלל שהגוף עובר שינויים וטלטלות, הוא צריך להסתגל לשינויים ברמת הקלוריות היומיות שהוא מקבל, להמשיך להזין את מערכות הגוף השונות ולהפיק אנרגיה.

צריך לתת לגוף לעבור את תקופת ההסתגלות שלו ולכן מומלץ שלא להתייאש מזה שהמשקל מפסיק לרדת אלא להמשיך כרגיל. תוך זמן קצר ימשיך מחוג המשקל לזוז כלפי מטה.

גם במקרים כאלה ניתן להשתמש בתוכנית להרזיה מהירה על מנת לפתוח את הדיאטה. להיכנס למשטר הרזיה מהירה למשך שבוע ימים על מנת לצאת לדרך "בהילוך גבוה". רק אחרי השבוע הראשון של דיאטת כסאח מהירה ניתן לעבור לתפריט דיאטה מתונה יותר, להפסיק להתייחס למחוגי המשקל ולהמשיך עד השגת היעד הראשוני של הדיאטה שלכם.

שימו לב, בשום מקרה אין לאמץ תוכנית דיאטת כסאח להרזיה מהירה למשך פרק זמן ארוך. שבוע ימים של מרק כרוב יספיק, שבוע ימים של דיאטת חלבונים ללא פחמימות יספיק, אחרי השבוע הזה חשוב לעבור לתכונית הרזיה מאוזנת ושפויה על מנת לאפשר לגוף לקבל את כל המרכיבים התזונתיים להם הוא זקוק כדי לשמור על בריאותכם.

חשוב להבין גם כי ברוב המקרים אי אפשר להתמיד בתפריט להרזיה מהירה למשך פרק זמן ממושך. מערכות שונות בגוף יתחילו להגיב למחסור במרכיבי תזונה ותתחילו להרגיש לא טוב. מלבד זאת הסיכוי להישבר בתוכנית להרזיה מהירה גדל ככל שעובר זמן.

2 תגובות

  1. יפה ונכון בעיקרון.
    יחד עם זאת למי שמעוניין להניע הרזיה במהירות יש את האופציה להתחיל את השינוי בצורנ קצת יותר קיצונית עם דיאטה מהירה.
    לבחירתו של כל אחד מאיתנו

  2. לפי דעתי לא צריך להיות קיצוניים אפילו לא לשבוע אלא עדיף לעבור לאוכל כמה שיותר טבעי נטול כגימיקלים למינהם וללא סוכרים פשוטים וכבר בעקבות השינוי הזה תתחיל הירידה. ומי שיאכל חצי מהתפריט ירקות ופירות בוודאות ירזה בקלות. מה שכן זה כנראה לא יהיה מהר אלא צריך לתת לגוף את הזמן הדרוש לו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכיני גופך לקיץ!

מוצרי ההרזיה המובילים בארה"ב