תוספי תזונה להרזיה – מי צריך אותם בכלל?

תוספי תזונה להרזיה

פרסומות בעיתונים, בטלוויזיה ובאינטרנט מקדמות שימוש בתוספי תזונה להרזיה מכל הסוגים. פורמולות מיוחדות, תערובות צמחים, צמחי מרפא ותבלין ספציפיים, פירות על ועשבים בכמוסות ג'לטין צמחי נמכרים במטרה אחת – לעזור לנו לרזות. לזרז את ההרזיה, ודכא רעב ולהרגיע את החשק לנשנש… לשרוף אנרגיה ברמה גבוהה יותר ולגרום לגוף שלנו לרזות.
הרבה אנשים מבלבלים בין תוספי תזונה להרזיה לבין תרופות וקורים לתוספים האלה כדורי הרזיה, תרופת הרזיה וכדומה. אנשים חוששים להשתמש בתוספי תזונה להרזיה וחושבים שיש בהם חומרים שהגוף שלהם לא מכיר ולכן אולי מסוכנים לבריאותם.
בואו נבהיר ונסביר מהם תוספי תזונה להרזיה? במה הם שונים מכדורי הרזיה רפואיים? למה מיועדים תוספי התזונה להרזיה וכדורי הדיאטה הטבעיים? ומי צריך אותם בכלל?

מה ההבדל בין כדורי הרזיה לתוספי תזונה להרזיה?

ההבדל בין תרופות להרזיה לבין תוספי תזונה להרזיה עצום.
תוספי תזונה הם חומרים טבעיים, צמחיים ברוב המקרים, שמוגדרים בחוק כ"אוכל", כלומר תרכיזים ותמציות של ירקות , פירות, תבלינים, עשבי תבלין, עשבי מרפא שצומחים בטבע והאדם צורך בתוך אוכל בדרך כלל.
כשלוקחים את ה"אוכל" הזה ומעבירים אותו תהליך של ריכוז ומיצוי מתקבלת תמצית חזקה של החומרים הטבעיים הפעילים באותם צמחים.
את התמצית החזקה הזו מכניסים לכמוסות שנמכרות כתוספי תזונה להרזיה.
למה לא לאכול/ לשתות את הצמח ממנו יוצרים את תוסף התזונה?
ההבדל בין נטילה של תוסף תזונה לבין אכילה של הירק/הפרי/עשב התבלין/עשב המרפא בצורתו הטבעית הוא ברמת הריכוז של החומר הפעיל.
למשל – על מנת ליהנות מהיכולות של פרי הפטל האדום לגרום לשריפת קלוריות מוגברת בגוף יש לאכול עשרות רבות של קילוגרמים של פרי הפטל… או לקחת כמוסה טבעית המכילה את הריכוז שלו.

תוספי תזונה להרזיה

איך משתמשים בתוסף תזונה להרזיה?

את תוסף התזונה נוטלים בנוסף לתזונה הרגילה, מכאן שמו "תוסף".
בתוסף התזונה יש חומרים שאיננו מקבלים בדרך כלל באמצעות התזונה הרגילה שלנו או שאיננו מקבלים מספיק ממנו באמצעות האכילה היומיומית שלנו.
מי מפקח על ייצור תוספי התזונה? האם יש להם אישור של משרדי הבריאות העולמיים?
כיון שתוספי תזונה אינם תרופות, הם אינם נדרשים על פי חוק לקבל אישור של משרדי הבריאות במדינות ייצורם.
תוספי תזונה עשויים מתערובות צמחיות שאם היו טעימים היו יכולים להיאכל כ"סלט", מתמציות צמחים שאנו בעיקרון ובתיאוריה יכולים לשתות… תוספי תזונה מוגדרים כ"אוכל" ולכן משרדי הבריאות בעולם אינם צריכים לאשר את המרכיבים בתוספי התזונה.
שהרי, משרד הבריאות אינו מאשר במפורש שמותר לנו לאכול עגבניה, או לשתות מיץ תפוזים טבעי.
לעומת זאת, משרדי הבריאות העולמיים כן אמורים לפקח על תהליכי הייצור, על המפעל בהם מיוצרים תוספי התזונה ולוודא שאיכות היצור, רמת היצור, עומדים בסטנדרטים הנדרשים.
לעומת זאת, כשמדובר ביצור תרופות נדרש אישור של משרדי הבריאות במדינות היצור על כל מרכיב בתרופה כיון שתרופות עשויות מחומרים כימיים בעלי פעילות עוצמתית בתוך הגוף גם לטוב וגם לרע.
הרי כולנו יודעים שכל תרופה שאנו נוטלים, שמיועדת לטפל ולשפר בעיה אחת בגוף, פוגעת במשהו אחר בגוף.
תרופות רפואיות ובמיוחד אלה שניתנות רק במרשם רופא הן בעלות פוטנציאל עצום למגוון רחב של תופעות לוואי ולכם משרד הבריאות חייב לאשר כל אחד מהמרכיבים בתרופה.
כשמדובר בתוסף תזונה, החומרים מהם מורכב התוסף לא בודדו מן הצמח או סונתזו במעבדה באופן מלאכותי, ולכן הנזק הפוטנציאלי שיכול להיגרם על ידם הוא נמוך ביחס לתרופות. תוספי תזונה ככלל הם ללא סיכון בריאותי וללא תופעות לוואי משמעותיות ולכן נחשבים לבטוחים בשימוש לכלל האוכלוסיה ללא צורך במרשם רופא או בהתוויה מקצועית ספציפית.

מי צריך תוסף תזונה להרזיה?

אף אחד לא צריך לקחת תוסף תזונה להרזיה. זה עניין של תחושה בלבד.
מי שמרגיש שקשה לו להתמודד על אכילה לפי תפריט דיאטה, מי שמרגיש שקשה לו להתחייב לבצע פעילות גופנית קבועה כי חסרה לו אנרגיה ומרץ, מי שקשה לו פסיכולוגית לראות ירידה של כמה מאות גרם בשבוע, אולי חצי קילו בשבוע ורוצה לראות תוצאות מהירות יותר, מי שיש לו אירוע מתקרב ואין לו זמן לדיאטה מאוזנת שתביא תוצאות הדרגתיות… כל אלה ירצו לבדוק אפשרות להשתמש בתוסף תזונה להרזיה ולהקל על תהליך ההרזיה של עצמם.

מי לא יכול להשתמש בתוספי תזונה להרזיה?

רוב היצרנים כותב על התווית של התוסף שלהם שהשימוש הוא למבוגרים, גילאי 18 ומעלה הנחשבים בריאים. לא לנשים הרות ומניקות, לא לילדים מתחת לגיל 18 ואנשים הנוטלים תרופות במרשם רופא, כלומר, המטופלים בבעיות בריאות על ידי רופא, מומלץ שאלו יתייעצו עם הרופא המטפל לפני תחילת שימוש בתוסף.
בנוס, לחלק מתוספי התזונה נוספות אזהרות רלוונטיות כמו למשל:
אנשים הסובלים מבעיות בבלוטת התריס לא מומלץ להם לקחת תוסף שיש בו יוד (בדרך כלל נמצא בתוספית שיש בהם אצות ים) וכדומה.

איך משתמשים בתוסף תזונה להרזיה?

קודם כל, לפי ההתוויה על התוסף. לא מומלץ לקחת יותר מכמה שכתוב על המוצר. זה לא ש"כל המרבה הרי זה משובח". אם כתוב 2 כמוסות ליום, לקחת 2 כמוסות ליום, או פחות… אבל אף פעם לא יותר.
הנקודה הכי חשובה בנוגע לתוספי תזונה להרזיה או כדורי הרזיה טבעיים היא שצריך להבין שהשימוש בתוסף הוא לפרק זמן מוגבל, הרי לא תמשיכו לקחת תוספים לכל החיים… לכן חשוב לנצל את התקופה בה אתם נוטלים את תוספי התזונה להרזיה, לנצל את התקופה בה התוסף גורם לכם להיות פחות רעבים, יותר רגועים ביחס לאוכל ונמרצים יותר כפרק זמן ללמידה.
אם נשכיל להשתמש בתקופה הזו כתקופה בה נלמד לאכול נכון, לשלב פעילות גופנית בחיי היומיום ולתקן את אורח חיינו, הרי שכשפרק הזמן בו אנו נוטילים את תוסף התזונה יסתיים, נישאר עם הרגלי אכילה משופרים שימנעו השמנה חוזרת.
בעיקרון כל דבר שאנחנו חוזרים ועושים אותו (במודע) הופך להיות הרגל אחרי זמן מה.
לכן חזרה על הרגלי אכילה נכונים, במודע, לאורך זמן יהפכו את האכילה הבריאה להרגל, וזה הרעיון.
התקופה בה נוטלים את תוסף התזונה להרזיה, שיגביר את קצה ההרזיה ויעזור לרזות יותר בקלות יביא אתכם למשקל נמוך יותר בתום השימוש בו והרגלי האכילה הנכונים יעזרו לשמור על התוצאה.

איזה סוגים של תוספי תזונה להרזיה קיימים בשוק?

ניתן לחלק את תוספי התזונה לשני סוגים:
האחד – מגביר את קצב ההרזיה ישירות. גורם לשריפת אנרגיה מוגברת, דיכוי רעב ושיפור הכיולת להתמודד עם אכילה מבוקרת לצורך הרזיה.
השני – תוספי תזונה תומכים המוודאים שהגוף מקבל את כל המרכיבים התזונתיים החשובים לו גם כשתפריט הדיאטה אינו מאוזן, במקרה של דיאטות כסאח, דיאטות בזק מהירות.
נטילת תוסף תזונה להרזיה מהסוג הראשון היא באמת עבור אנשים חסרי סבלנות, הממהרים לראות תוצאות.
נטילה של תוספי תזונה מהסוג השני, התומכים בגוף תוך כדי דיאטה מומלצת לכולנו.
העובדות הן שהאוכל בימינו אינו מכיל את כל המרכיבים התזונתיים החשובים לבריאותנו.
שלא כמו בימים עברו בהם החקלאות היתה אורגנית, האוכל לא היה מתועש ומעובד תעשייתית ואנשים אכלו אוכל פשוט, נקי ומבושל בתנאים בייתיים, כיום אנו חיים בחברה של שפע מאכלים שממש מזיקים לבריאות.
אוכל מתועש, מעובד, מלא כימיקלים, חומרי הדברה, חומרי טעם מלאכותיים וצבעי מאכל, המון רעלנים שאנחנו מכניסים לגוף כחלק מהאוכל.
גם סביבת החיים שלנו הפכה להיות מזיקה לבריאות. קרינה ממכשירים אלקטרוניים, אוויר ומים מזוהמים וכדומה.
התוצאה היא שאנחנו מחבלים בבריאותנו באמצעות האוכל, השתיה ואפילו הנשימה.
וכשאנחנו בדיאטה להרזיה, ואוכלים לפי תפריט שמאפשר הרזיה מהירה בלי התייחסות לצרכים הבריאותיים שלנו, יוצא שאנחנו לא נותנים לגוף את כל מה שהוא צריך על מנת להרגיש טוב, לתפקד ביעילות, לשמור על הבריאות והתקינות של המערכות השונות בגוף.
לכן, נטילה של תוספי תזונה, ויטמינים ומינרלים הפכה להיות מקובלת על כולם.
אחרי הכל משמעות המונח "תוספי תזונה" היא שאנו מוסיפים לתזונה הכללית שלנו מוצרים (תוספים) אשר משפרים אותה.

איזה תוספי תזונה להרזיה כדאי לקחת?

בשלב ראשון החליטו אם אתם רוצים להאיץ את תהליך ההרזיה או 'רק' רוצים לתמוך בגוף תוך כדי דיאטה.
למעוניינים להגביר את קצב ההרזיה יש כיום כמה אופציות מעניינות.
כדורי הפטל – המגבירים את קצב שריפת הקלוריות בגוף, וכשניטלתם משולבת עם אכילה מסודרת לפי תפריט דיאטה מאוזן, יגרמו לנו לרזות מהר יותר.
כדורי הגרסיניה קמבוג'יה – שמדכאים רעב, מרגיעים את הדחף לנשנש ומגבירים את שריפת האנרגיה בגוף.
כדורי הפורסקולין – המפרקים את מצבורי השומן בגוף בלי לפגוע במסת השריר

עולם הרפואה הטבעית חוקר כל הזמן ומעמיד לרשותנו בכל תקופה עוד ועוד תוספי תזונה להרזיה, חדשים ומעניינים.
אני משתדלת לעקוב ולהביא לידיעתכם את כל מה שחדש והוכיח עצמו כשווה בדיקה ואולי גם שווה לנסות אותו.
יחד עם זאת חשוב לציין כי כל אחד מהתוספים האלה יעבדו בשילוב עם אכילה מבוקרת לפי תפריט דיאטה טוב. אנחנו יכולים תמיד להפריע להם לעבוד על ידי כך שנאכל בלי חשבון למרות שאנו נוטלים את התוסף.
במקרה כזה נוכל לראות שהמשקל לא עולה למרות הזלילה, אבל ירידה במשקל לא תקרה.
ונקודה אחרונה וחשובה – תוספי התזונה להרזיה עובדים על כל אחד אחרת. כל גוף מגיב אחרת.
כל תוספי התזונה להרזיה שאני מביאה לכאן הוכיחו פעילות ברמה גבוהה במיוחד. רובם נבדקו והוכיחו שהם עושים את העבודה שלהם בלמעלה מ- 80% מהמקרים, ועדיין יהיו מקרים בהם שתוצאה לא תהיה כמצופה.
רפואה (קונבנציונאלית או טבעית) אינה מדע מדויק, לא ניתן לצפות את התוצאה המדויקת של כל אדם בשימוש בתוסף כזה או אחר.
אבל כשמדובר בתוסף תזונה טבעי, ברוב המקרים לפחות אין מה להפסיד, חוץ מאולי את המשקל המיותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכיני גופך לקיץ!

מוצרי ההרזיה המובילים בארה"ב