תוכניות הרזיה לילדים ונוער – איזה תפריט הרזיה מתאים לילדים?

דיאטת כסאח

העובדות מוכיחות כי העולם הולך ומשמין. ההשמנה מתחילה בהרבה מאוד מקרים כבר בילדות ואנו רואים יותר ויותר ילדים ובני נוער הסובלים מעודף משקל.
למען האמת כיום כרבע מילדי ישראל שוקלים הרבה מדי ביחס לגובהם ומשנה גופם.
לכן אנחנו צריכים תוכניות הרזיה לילדים ונוער.

ילדים שמנים סובלים מבעיות פסיכולוגיות וגופניות כאחד, מחלות כגון לחץ דם גבוה, רמת כולסטרול גבוהה, בעיות נשימה ובעיות אורטופדיות הינן נגזרת של משקל הגוף ועלולות להיווצר או להחמיר על העלייה במשקל, אפילו בילדים.הרזיה לילדים

העולם המודרני אינו מצריך פעילות גופנית והרבה ממטלות היום יום מבוצעות על ידי מיכון אוטומטי. הילדים נחשפים לפרסום אגרסיבי המוכר להם את שפע אפשרויות האכילה הקיים בעולמנו, מצד אחד ואת אידיאל היופי – כאדם רזה וחטוב, מצד שני.
שלל המסרים הללו עלול לייצר בלבול ובעיות התנהגותיות ופסיכולוגיות שקשה להתמודד איתן במיוחד בגילאי ההתבגרות.

פעמים רבות אנו רואים בני נוער הפוצחים בדיאטה מהירה, המבוססת תפריטי דיאטה מהירים, על פי תוכנית דיאטה שבועית שאינה מיועדת להימשך מעבר למספר ימים. התוצאה הבלתי נמנעת במקרים אלו היא פגיעה בבריאות הנער/ה והשמנה חוזרת ומוגברת.

ילדים אינם אמורים להתעסק בספירת קלוריות ותפריטי דיאטה גם אם מדובר בתפריט דיאטה לילדים, או תפריט דיאטה לנוער. הם אמורים להתעסק בלימודים, בילויים ורכישת כישורים חברתיים להמשך חייהם. הצורך לעסוק בדיאטה והדימוי הגופני שלהם מפריע להתפתחות התקינה של הילד מבחינות רבות.
ניתן לחשוב שלאור העובדות הנ"ל צריך להניח לילדים לאכול כמה שהם רוצים ולהניח לנושא המשקל בגילאי ההתבגרות.
הבעיה היא שבמרבית המקרים ילד שמן הופך להיות מבוגר שמן. לכן, התערבות זהירה ומקצועית במקרים של משקל יתר בילדים מומלצת.

איך מתמודדים עם בעיית משקל בילדים?

מחקרים רבים נערכו על מנת לקבוע מהי שיטת הטיפול היעילה והטובה ביותר בהשמנת ילדים.  השיטה המומלצת כיום אינה עוסקת בדיאטה להרזיה אלא בהקניית הרגלים חדשים לחיים, על פי תפריט בריאות מאוזן.

ילדים נוטים לזלול כמויות גדולות של פחמימות וסוכרים. מזון מהיר וממתקים מהווים חלק חשוב בתזונת הילדים בני זמננו.
אכילה של פחמימות וסוכרים משפיעים לא רק על המשקל אלא גם על מצב הרוח של הילדים. אכילה של סוכרים ופחמימות עלולה לשבש את פעילות המערכת המווסתת את רמות האינסולין בגוף. הגברה של מרץ, התפרצויות זעם, חוסר קשב וריכוז הם רק חלק מהבעיות הנוצרות עקב רמות אינסולין לא יציבות..
המגמה כיום היא לתקן את רמת האינסולין בגוף הילד על ידי לימוד הרגלי אכילה נכונים שילוו אותו למשך שארית חייו. תוכנית הפעולה אמורה להפוך לדרך חיים בריאה.

כמובן, יש להיוועץ בדיאטנית או רופא מוסמך עם היציאה לדרךעם תוכנית הרזיה לילדים. לעיתים רצוי לשלב גם שיחות עם פסיכולוג בתוכנית ההרזיה. הכל על מנת שלא לשבש את בריאותו הגופנית והנפשית של הילד.
הדיאטנית תוכל לסייע בהמלצה על תפריט יומי נכון, לייעץ בבחירת מתכוני דיאטה ואף להמליץ על הצטרפות לקבוצת הרזיה או תוכנית הרזיה מיוחדת לילדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכיני גופך לקיץ!

מוצרי ההרזיה המובילים בארה"ב