עשרה טיפים – לא להשמין בליל הסדר

איך לא להשמין בליל הסדר

אם אתם אורחים או מתארחים, צפוי לכם ערב ארוך של אוכל בליל הסדר.

מטעמי החג, יונחו לפניכם והדודה תעודד לקחת תוספת מהמנה שהיא הכינה "אבל לא אכלת כלום…".
מאכלי פסח מלכתחילה נוטים להיות עתירי קלוריות והפיתוי עצום.

קבלו 10 טיפים שיעזרו לכם לא להשמין בליל הסדר.

1.

אל תגיעו רעבים אל שולחן ליל הסדר. איכלו משהו קטן לפני כדי להגיע בקיבה רגועה. מי שחושב לא לאכול כל היום כדי להרשות לעצמו לאכול כמה שירצה בערב החג – עושה טעות גדולה. הגעה לליל הסדר עם קיבה מקרקרת מרעב – תגרום לאלפי קלוריות מיותרות לזרום אל תוך הפה ומשם לכרס או ליריכיים.

2.

התיישבתם אל השולחן? מזגו לעצמכם כוס מים, הרגעו וסירקו בראשכם את המנות.
בררו מה התפריט המתוכנן… וציינו לעצמכם מה שווה ומה לא שווה לאכול.
החליטו מראש, כמיטב יכולתכם על מה אתם הולכים לוותר. העדפה ראשונה היא לוותר על מאכלים שלא באמת מרגשים. שאתם לא ממש ממש אוהבים, שאתם אוכלים גם בימי חול.
אוכל לא מרגש מיותר. יש בו קלוריות שלא גרמו לעונג. אז לשם מה?

איך לא להשמין בליל הסדר

3.

שולחן החג עמוס בדרך כלל במשקאות קלים מתוקים ומוגזים. ובמהלך הערב אתם צפוריים לשתות כמה וכמה כוסות שתיה. בין המנות, לאורך קריאת ההגדה, ועם האוכל.
העדיפו מים. בכוס שתיה ממותקת יש בערך 4 כפיות סוכר. הכפילו סמספר הכוסות ותגלו שיש בידיכם למנוע הכנסה של המון סוכר לבן ומשמין לגוף.
שתו מים. נקודה.

4.

האוכל הוא רק הרקע לערב החג הזה. מרכז העניינים הוא המפגש המשפחתי. מצאו עניין בשיחות, חייכו, החמיאו למבשלים, התעניינו באחרים, נהלו שיחה ערה ותאכלו פחות.

5.

ללחץ של הדודה לקחת עוד תוספת מהמאכל שהכינה… תגיבו בחיוך וסרבו בנימוס.
תוכלו לומר שאתם שומרים מקום לקינוח… אם תגידו שאתם בדיאטה התשובה לא תאחר : "דיאטה? לא בחג!"

6.

בזמן קריאת ההגדה, הנשנושים הקטנים של 'לפני האוכל'. המצה, החרוסת, הביצה הקשה, כל אלה מצטברים גם הם. היצמדו לכוס המים שלכם וכשצריך לטעום מהמצה, מהחרוסת ושאר מאכלי הברכות, טעמו כזית… אחרת כל נשנושי הברכות יסתכמו לערך של מנה שלמה ומיותרת.

7.

נכון לגמרי שמעידה של ערב אחד בדיאטה לא הורס את הדיאטה. נכון לגמרי שערב אחד של אכילה מופרזת לא שובר תהליך בריא של אכילה נכונה והרזיה.
הבעיה היא בראש שלכם. גם אם אכלתם בלי חשבון בליל הסדר, אל תגידו לעצמכם שהכל אבוד, אל תזינו את עצמכם במחשבות שליליות, אל תתאכזבו ותוותרו.
חיזרו למסלול הנכון והמשיכו לאכול בריא כבר למחרת ליל הסדר.

8.

היופי בחג הפסח הוא מזג האוויר האביבי המאפשר לקזז את עודף הקלוריות על ידי פעילות גופנית. הקפידו להניע את הגוף, לצאת להליכה, לצאת לרקוד, לשחק עם הילדים בכדור… ליהנות ביחד מפעילות גופנית מחוץ לבית או בתוכו.

9.

שתיית ארבע כוסות יין בליל הסדר עלולה להוביל אתכם לכ- 500 קלוריות מיותרות במשך הערב. העדיפו יין אדום יבש על פני מיץ ענשים או תירוש, ואם אפשר קחו לגימה או שתיים במקום לשתות את כל הכוס בכל ברכה.

10.

חג הפסח הוא חג של טיגון. אנו מטגנים מצות בשלל גרסאות, והשמן של הטיגון מוסף למנה כמויות של קלוריות ריקות מערך תזונתי ומשמינות.
נסו לאפות במקום לטגן. ברוב המקרים התוצאה טעימה וכייפית בלי השמן לטיגון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכיני גופך לקיץ!

מוצרי ההרזיה המובילים בארה"ב