דיאטה אחרי גיל ארבעים

דיאטה אחרי גיל 40

האמונה הרווחת היא שככל שאנחנו מתבגרים כך קשה יותר לרזות ולעשות דיאטה יעילה לירידה במשקל.
רבים מסמנים את הגבול בגיל ארבעים ואומרים שדיאטה אחרי גיל ארבעים קשה במיוחד.
מה האמת על דיאטה אחרי גיל ארבעים? איך מצליחים בה?

אם הדיאטה אחרי גיל ארבעים קשה יותר או לא, ההרזיה לגמרי אפשרית גם בגילאים מעל לארבעים.
כשאנו בני ובנות ארבעים פלוס, ברוב המקרים החיים שלנו יציבים ומסודרים, משפחה, ילדים, עבודה… אנחנו כבר מכירים בערך עצמנו ויכולותינו והנינוחות הזו גורמת לנו לעיתים שלא לשים לב איך אנחנו… משמינים.

עובדה היא שעם התקדמות הגיל מאט חילוף החומרים וקצב ההרזיה שלנו מאט. אם פעם יכולת לרזות קילו בשבוע של דיאטה לא מטורפת ולא קיצונית במיוחד, הרי שעכשיו ייקח לך הרבה יותר זמן להיפטר מהקילו הזה. עובדה.

קבלו כמה טיפים שיעזרו לכם לרזות ולעשות דיאטה אחרי גיל ארבעים

איכלו אחרת
בשנים מסוימות בחיינו הזמן הוא מצרך נדיר ואנו לומדים לאכול מהר כדי לחסוך בזמן. כשהילדים קטנים, כשהעבודה לוחצת, כשיש לנו הרבה התחייבויות אנו נוטים להקדיש פחות זמן לאכילה ולומדים לדחוס מהר את מנת האוכל שלנו.
עכשיו, כשהחיים מעט יותר נינוחים, הירגעו. איכלו בנחת. לעסו היטב. הניחו את המזלג בין ביס לביס. שוחחו מעט עם מי שיושב ליד השולחן איתכם.

איכלו פחות. לא. לא תהיה רעבים.
הניחו בצלחת מנת אוכל סבירה בגודלה, שבו ליד שולחן ואיכלו בסכין למזלג. העניקו לאכילה 15-20 דקות מזמנכם.
המוח שלנו מתוכנת לקבל את מסר השובע מהקיבה רק אחרי כרבע שעה. תנו למוח להבין שאכלתם ושבעתם. אחרת תאכלו הרבה מדי, מהר מדי ותשמינו.

קבלו ואהבו את עצמכם.
קשה לנו להבין שהתבגרנו. שהגוף התבגר. "חלקנו לא מכיר את עצמו" בבגרותנו. אבל עובדה היא שהגוף עובר תהליכי התבגרות ואנחנו צריכים להתאים את עצמנו אליו. הוא לא "מעניש" אותנו. הוא משתנה עם הגיל ואחד הדברים שקורים הוא שהגוף זקוק לפחות אנרגיה, פחות קלוריות לתפקוד היומי שלו. כל השאר נצבר כשומן.
אל תכעסו על הגוף, הבינו אותו. תנו לו אוכל מאוזן ובריא והזיזו אותו מדי פעם כדי לעזור לו לתפקד במיטבו.
אכילה מאוזנת ופעילות גופנית הם המפתח לשמירה על המשקל והרזיה אחרי גיל 40.דיאטה אחרי גיל 40

דיאטה לא אומר שצריכים לאכול אוכל עם תווית "דיאט" עליו.
הניחו למאכלי ה"דיאט" השונים. אוכל מעובד הוא לא הפתרון. לא כל מה שכתוב עליו "לייט", "דיאט" "דל קלוריות", "ללא שומן" וכדומה הוא באמת אוכל דיאטטי בריא ומזין שמומלץ להכניס לגוף.
איכלו אוכל טרי, בבישול פשוט ובייתי. שלבו הרבה ירקות טריים ופירות בתפריט שלכם והרבה מים.

קר לכם? מצוין.
בחודשי החורף נסו להימנע מחימום יתר של הבית. מחקרים הוכיחו כי שהיה בסביבה קרירה גורמת לגוף שלנו לשרוף קלוריות במרץ. הפחיתו את הטמפרטורות בבית. שתו מים קרים. הורידו שכבת לבוש אחת.טיפה קרירות יכולה לעזור להוריד את המשקל המיותר.

הוסיפו חלבונים לתפריט היומי.
מחקרים היכחו כי אכילה של חלבונים לארוחת הבוקר ואכילה של חלבונים לארוחת הערב מניעים את חילוף החומרים בגוף, שומרים על תחושבת שובע ועוזרים להרזיה. צריכה של אוכל המכיל חלבונים בארוחת הערב תגרום להאצה של חילוף החומרים המנוחה כך ששנת הלילה תנוצל ביעילות כדי לרזות.
החלבון מגביר את יצור החום בגוף ועוזר לשרוף יותק רלויות.

אל תוותרו על ארוחות
גם אם אתם לא רעבים איכלו כל שלוש ארבע שעות ארוחה קטנה ובריאה.
כמנת ביניים איכלו כמה שקדים או אגוזים אחרים, פרי וכדומה במקום עוגיה או פרוסת עוגה עם הקפה.

פעילות גופנית וחברתית
שמירה על הכושר הופכת להיות חשובה עוד יותר אחרי גיל 40. אבל רובנו מוותרים לעצמנו במיוחד כי הגוף מתחיל "לחרוק" וקשה לנו. אם אין סיבה בריאותית מוגדרת, אין סיבה שלא לשלב פעילות גופנית באורח החיים. נסו לשלב הליכה עם חבר/ה, השתתפות בחוג ריקודי עם, שחיה וכדומה. פעילות גופנית יכולה להיות רקע למפגשים חברתיים נעימים.

נקו את הכבד
עליה משמעותית במשקל אחרי גיל 40 יכולה לנבוע מפעילות לא תקינה של הכבד. לא ברמת מחלה אלא בשל עומס יתר על הכבד. ניקוי של הכבד יכול לשפר את קצב ההרזיה שלכם. על מנת לסייע לכב לתפקד הפחיות את כמויות הסוכר, הממתיקים המלאכותיים ומזון המכיל שומן טרנס.
שתו בכל בוקר כוס מים פושרים עם מיץ סחוט מלימון טרי, להניע את מערכת העיכול ולעודד אותה לפעילות.

מה עם בלוטת התריס
תפקוד לקוי של בלוטת התריס גורם להשמנה ומאט מאוד את האפשרות לרזות. ליקויים כאלה עלולים להתרחש אחרי גיל 40 בסבירות גבוהה יותר, לכן חשוב לבדוק את פעילות בלוטת התריס ולוודא שהיא תקינה. פנו לרופא.

לילה טוב
שינה טובה ויעילה מתרחשת בחשיכה מוחלטת. סיגרו את התריסים וכבו את האור. שינה בחדר מואר גורמת להורמונים בגוף לתפקד כמו ביום והשינה העמוקה והטובה שעוזרת לשמירה על בריאותנו ועל האפשרות שלנו לרזות ביעילות לא קורית.

סיבים תזונתים
בגילאי העשרים יכולנו להעמיס על מערכת העיכול כל מה שרצינו ולסמוך עליה שתוכל להתמודד עם מאכלים מכל הסוגים ועדיין לתפקד היטב. אחרי גיל 40 חשוב להגדיל את כמות הסיבים התזונתיים שאנחנו אוכלים על מנת לעודד פעילות מעיים החשובה כל כך לניקוי הגוף והרזיה. לשם כך יש לאכול פירות וירקות טריים, דגנים מלאים וכדומה בכל ארוחה.

אמצו לפחות חלק מהעקרונות לדיאטה אחרי גיל 40 ותוכלו להיווכח כי הגיל הוא לא מכשול בדרך להרזיה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest
דיאטה להרזיה
ריטה

איך להוריד את המשקל שהעליתם בחג

האוכל הטעים והמיוחד של החגים, הארוחות המשפחתיות, הנסיעות והטיולים, המסעדות שעל הדרך, האווירה המיוחדת יוצרת תחושה שאפשר 'לשחרר' ולאכול בלתי יותר מדי חשבון. התוצאה הבלתי

קרא עוד »

הכיני גופך לקיץ!

מוצרי ההרזיה המובילים בארה"ב
שינוי גודל גופנים