מתכננים דיאטה ב- 2013? – 5 טיפים להרזיה קלה

ניתוחים להרזיה

קודם כל  – כל הכבוד!
אם החלטתם ששנת 2013, העומדת להתחיל תהיה השנה בה תעשו דיאטה מהירה להרזיה ותשיגו את המשקל הרצוי לכם, מגיעות לכם מחיאות כפיים…. כבר עכשיו ומראש.

הבעיה היא שהרבה החלטות כאלה, שמתחילות מ"אני הולך/ת לעשות דיאטה להרזיה", עוברות להיות "אני צריך/כה לעשות דיאטה להרזיה" ומהר מאוד ל – "התכוונתי לעשות דיאטה להרזיה"…

הפעם צריך לעשות משהו כדי למנוע את ההתדרדרות של ההחלטה והפיכתה למשהו שאנו מצטערים שלא עשינו.

רוב הסיכויים הם שזה לא הולך להיות קל יותר בשנת 2013 או פשוט יותר.

אבל יש כמה דברים שתוכלו לעשות ויעזרו לכם לדבוק בהחלטתכם, להתמיד בתהליך ואכן – להשיג את המטרה: לרזות במהלך 2013.

קבלו את הדרך ל – הרזיה קלה!

בתקשורת הקנדית הופיעה כתבה שנכתבה על ידי דר' יוני פריהוף, מומחית להרזיה מאוטווה ודר' אריה שירמה מנהל מחלקת המחקר על השמנת יתר באוניברסיטת אלברטה בקנדה.

הרזיה קלה

בכתבה ציינו הרופאים 5 טיפים חשובים שעושיים להיות בדיוק מה שאתם צריכים על מנת לעמוד בהחלטתכם ולרזות במהירות וקלות יחסית במהלך 2013.

לקריאת הכתבה המקורית תוכלו לבקר כאן

 5 טיפים שיעזרו להרזיה קלה

חיסכו בקלוריות שאתם שותים.

כן, שתיה…. אנשים שוכחים להתייחס לקלוריות שהם מכניסים לגוף כשהם שותים. שתיה של מיצי פירות, קפה, תה, אלכוהול…. בניגוד לאכילה של אוכל מוצק, לא ממלאים ומשביעים. קלוריות שמגיעות משתיה לא מפעילות את מרכז השובע במוח ולכן אנחנו מוסיפים אכילה לשתיה כדי להרגיש מלאים ושבעים.
אם תשתו משקה שיש בו 300 קלוריות לפני הארוחה, הרי לא תאכלו פחות ותקזזו 300 קלוריות מהארוחה… רובנו נשכח לקחת בחשבון את 300 הקלוריות האלה…

אז, הפחיתו בקלוריות בשתיה. שתו מים, תה צמחים ללא סוכר ואפילו משקאות דיאט (למרות שאלו אינם מומלצים)

לכו לישון מוקדם יותר.

יש המון הוכחות לכך שגירעון בשעות שינה תורם להשמנה. שינה מועטה מדי גורמת להשמנה… כן.
לאדם שלא ישן יש הזדמנות לאכול בזמן הזה, עייפות מצטברת מסייעת להיווצרות של הורמוני לחץ ורעב בגוף ומורידה את היכולת של הגוף לעבד סוכרים. התוצאה אכילה נוספת – והשמנה.
כמובן שאם אנחנו עייפים מדי נפגעת גם המוטיבציה לעסוק בפעילות גופנית, לצאת להליכה או ללכת לחדר כושר.

אז, נסו לישון שעה אחת נוספת ליום ותראו איך זה משפיע על הגוף שלכם. תיווכחו לדעת שהיכולת שלכם להתמודד עם חיי היומיום, עם ההחלטה לשמור על תוכנית דיאטה מהירה ותפריט דיאטה נכונה, עם פיתויים, מצבי לחץ וכל שאר הגורמים העלולים לגרום לנשנוש – תשתפר פלאים.

התאימו את תוכנית הדיאטה שלכם לאורח החיים שלכם.

אם כל מה שאתם רוצים זה לרזות כמה קילוגרמים עודפים, זה יכול לקחת לכם חודש חודשיים או אפילו פחות. אם יש לכם הרבה יותר משקל מיותר – אנחנו מדברים על שינוי מהותי באורח החיים, רכישה של הרגלי אכילה חדשים שילוו אתכם למשך כל החיים.
בכל מקרה, בין אם מדובר בהרזיה של 2-3 קילו או בהרזיה של עשרות קילוגרמים, אסור לנו לחשוב לעצמנו…"זה עניין של כמה שבועות ואז אחזור לאכול כרגיל"… זו בדיוק הבעיה. לעשות דיאטה מהירה למשך פרק זמן קצר וארחיה לחזור להרגלי האכילה הישנים והמשמינים…. יביאו בדיוק לתוצאה הלא רצויה… השמנה מחדש.

אז, התייחסו לדיאטה כמשהו שאתם הולכים לאמץ למשך שארית החיים… ללמוד לאכול נכון, לבחור במאכלים הנכונים, הבריאים, להימנע מנשנוש לא מבוקר… וכל השאר.

הגדירו לעצמכם מטרות ריאליות הניתנות להשגה.

לא תוכלו להגיע למבנה גוף אתלטי בלי לעסוק בפעילות גופנית. לא תוכלו ליהנות מ"קוביות בבטן" בלי לעשות תרגילי התעמלות לבטן.
הגדירו לעצמכם מטרות שניתן להשיג בקלות. נסו להגדיר לעצמכם רק 15 דקות התעמלות ביום, או אולי חצי שעה של פעילות גופנית פעמיים בשבוע… משהו שתוכלו לעמוד בו…
דר' פריהוף מסביר בכתבה : " אני מעדיף שאנשים יקבעו לעצמם יעדים ברי השגה. צעדים קטנים שהם יכולים לעמוד בהם. זה עדיף על פני החלטה שלא יוכלו לעמוד בה ויאלצו לוותר על ביצועה"

התמקדו בהרגלי התנהגות לא בקילוגרמים על המשקל.

אחרי הכל המשקל העודף הוא תוצאה של הרגלים ואורח חיים. ההרגלים שלכם הם אלה שגרמו להשמנה. ההרגל לנשנש מול הטלוויזיה, ההרגל לאכול לפני השינה, ההרגל לאכול עוגה עם הקפה של אחר הצהריים…
ההתמודדות עם ההרגלים שלכם היא זו שתניע את ההרזיה.
לפתח מודעות קלוריות, להתעניין וללמוד קצת על תזונה בריאה, לרכוש ולהשתמש במד צעדים כדי לפתח מודעות לגבי כמות הפעילות הגופנית היומית שלכם, לעבור לאכול בצלחת קטנה, להקפיד תמיד על חצי צלחת מלאה ירקות חיים או מבושלים…

כיווני המחשבה רבים ובאתר שלנו יש הרבה מאוד טיפים נוספים שיעזרו לכם להבין טוב יותר מה כדאי לעשות על מנת לסייע להרזיה מהירה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest

הכיני גופך לקיץ!

מוצרי ההרזיה המובילים בארה"ב
שינוי גודל גופנים