תפוח טוב לדיאטה

אימון תזונה להרזיה – איך מאמן/מאמנת להרזיה יעזרו לדיאטה שלי?

לאחרונה אנחנו שומעים על מאמני תזונה להרזיה, מאמנים, קאוצ’רים שמקצועם הוא להיות מאמן התזונה שלנו בדרכנו להרזיה.

מהו מאמן תזונה להרזיה? מה עושה מאמנת תזונתית?

הקונספט של אימון כבר הפך לחלק מהתרבות שלנו. מאמנים מקצועיים מציעים את שירותיהם למגוון בעיות איתן אנחנו מתמודדים.

ניתן למצוא מאמנים לכלכלת המשפחה, שילוו וידריכו אותנו בהתנהלות כלכלית נכונה . ניתן למצוא מאמנים רוחניים, לפיתוח התודעה הרוחנית שלנו. ניתן למצוא מאמנים עיסקיים שיעזרו לנו לשפר את יכולות המכירה שלנו, את שיווק העסק שלנו… וכך הלאה… סוגים שונים של קאוצ’רים למגוון עצום של נושאים.

עם התפתחות תחום האימון והתרחבות מגוון השירותים סביא היה להניח שעל בסיס עקרונות האימון יונח המידע התזונתי, הבריאותי והדיאטטי וכך יווצרו מאמני תזונה להרזיה.

תפקידם של מאמני תזונה להרזיה, המציעים אימון לדיאטה, הוא לעניק למטופליהם את הכלים להתמודד עם בעית המשקל העודף שלהם – ולנצח.

מאמן תזונה להרזיה אינו שולף תפריט מהמגרה ודורש מאיתנו לאכול לפי התפריט, תוך שהוא או היא מזמנים אותנו לפגישה בשבוע הבא, לשקילה ושיחה על איך עבר עלינו השבוע שעבר, מאמני תזונה להרזיה אמורים להעניק לנו את הכלים להתמודד בעצמנו, בהדרגה עם אתגר המשקל העודף ולרזות בהדרגה למשקל הגוף הנכון לנו.

תפקיד מאמני תזונה לדיאטה הוא לאפשר לנו רכישת הכלים לביצוע החלטות דיאטה חשובות: מה לאכול, כמה לאכול, מתי לאכול, מה לקנות בסופרמרקט, איך להבין מה אנחנו אוכלים ואיך זה ישפיע על בריאותנו ועל משקל גופנו.

התוצאה של תהליך אימון מוצלח להרזיה היא – הרזיה הדרגתית ויכולת לשמור על התוצאות לתמיד.

את השירות הזה יכולים להציע רק אנשים שעברו הכשרה כפולה, הן כתזונאים והן כמאמנים (קאוצ’רים). במידה שאנו מקבלים שירות כזה מאדם שהוא תזונאי אך לא מאמן, או מאמן שאינו תזונאי – הרי שהתהליך לא יהיה שלם והתוצאה בהתאם.

לקריאה נוספת >>>  10 טיפים - הרזיה מהירה ללא דיאטה

אימון תזונה להרזיה

בחו”ל נקרא שירות האימון בתזונה להרזיה – דיאט קאוצ’ינג והוא יכול להתבצע הן במפגשים אישיים או בסדנת תזונה להרזיה בקבוצות קטנות.

עבור מי שמתעסקת מזה שנים בנושא הדיאטה להרזיה, אי אפשר שלא להתלהב מהרעיון.

תהליך אימון תזונתי להרזיה מקנה למתאמן את היכולת לתקן הרגלים לא בריאים ולעבור לאורח חיים בריא, מאוזן ומותאם אישית לצרכיו, אורח חיים שיוכל לקיים למשך שארית חייו ובכך לא רק לשפר את משקל הגוף, לרזות, להיראות ולהרגיש הרבה יותר טוב, אלא גם לשפר את הבריאות.

אנשים שעברו בהצלחה אימון תזונתי להרזיה לא יחוו יותר דיאטות יו-יו, עליה במשקל, ירידה, חזרה למשקל הקודם וכך הלאה… אנשים כאלה יוכלו להשיג את משקל היעד שלהם ולשמור עליו, פעם אחת ולתמיד.

מה קורה באימון תזונתי להרזיה?

החיים היומיומיים שלנו עמוסים במסרים לא בריאים. כמויות המזון המהיר הזמין לנו, המדיה והפרסומות שוטפות לנו את המוח ומציעות מוצרי מאכל עתירי שומן, היכולת שלנו לבצע החלטות בריאות בקשר לאוכל שאנחנו אוכלים נעשית יותר ויותר מסובכת וקשה.

המטרה של מאמני תזונה להרזיה היא להעניק לנו את הכלים לבחון את עצמנו, הבחירות שאנחנו עושים, מה מניע אותנו, כך שנוכל לעשות את מה שנכון לגופנו ולמשקלנו באופן טבעי.

עבור מרבית האנשים שעוברים אימון כזה השינוי הוא עצום. השליטה בהרגלי האכילה שלהם חוזרת לידיהם והם מבצעים החלטות נכונות ובריאות כהרגל יומיומי, מה ששומר על משקלם ובריאותם.

איך מתבצע אימון תזונה להרזיה?

תחום האימון, הקואוצ’ינג, כולל הרבה תרגילים המלמדים אותנו לנתח דברים אחרת, להגיב למצבים בחיינו בדרך הנכונה ולהפיק את המקסימום ממצבים אלה.

האימון כולל תרגילים התנהגותיים המאפשרים שינוי התנהגות ומכאן שינוי בתוצאות.

כשהאימון מתרכז בנושא הדיאטה להרזיה, מתרגל המתאמן התנהגויות שונות בהתייחס למצבים הקשורים לאכילה, לפעילות גופנית, לשמירה על הבריאות , הרזיה ושמירה על המשקל הנכון.

לקריאה נוספת >>>  רוצה לבנות לעצמך תפריט דיאטה שיעבוד?

אימון תזונה להרזיה – זו לא עוד דיאטה, זה אורח חיים

בדרך כלל אנשים המגיעים לאימוני תזונה להרזיה כבר עברו המון דיאטות, רזו ושמנו חזרה, לא הצליחו להתמיד בדיאטה, לא הצליחו לשמור על המשקל הנכון להם לאורך זמן ובגדול – התייאשו ואיבדו תקווה באשר ליכולתם לרזות וליהנות ממראה גופם במראה.

האימון התזונתי להרזיה מעניק לאנשים אלה כלים שלא קיבלו בדיאטות רגילות שעשו בעבר. הם מקבלים ליווי צמוד ואישי, יכולים להתייעץ לפי הצורך, לשאול שאלות, לקבל הסברים ולהבין הבנה עמוקה את תפקידו של האוכל בחייהם, את הסיבות שלהם לאכילה שגרמה להשמנה, את הדרכים המתאימות להם להתקדם ולהשיג בריאות טובה יותר וגזרה חטובה יותר.

מאמני תזונה להרזיה מעניקים למתאמנים שלהם כתף תומכת ויד מכוונת, עד רכישת הרגלי אכילה נכונים ואורח חיים בריא.

טיפול אימון להרזיה שונה מאוד מפגישה עם דיאטנית, השתתפות בקבוצת תמיכה להרזיה, פגישה עם תזונאית או אכילה לפי תפריט דיאטה במטרה לרזות. האימון נוגע בחיבור בין גוף לנפש, ועורך שינויים ארוכי טווח בנפשו של המטופל, בגישתו לחיים ולאוכל.

מאמני תזונה להרזיה לא משמשים כשוטר המכתיב תפריט, מבצע שקילה שבועית ומחלק ציונים על הצלחה בעמידה ביעדים. הם נמצאים שם עבור המטופלים שלהם בתהליך עמוק של שינוי והתפתחות שיאפשרו הרזיה בדרך הטבע, הרזיה ללא דיאטה, הרזיה הדרגתית ובריאה ולמידה של הרגלים חדשים שישמרו על המשקל למשך המשך החיים שלהם.

אי אפשר להפריד את האכילה מכל מה שקורה לנו בחיים, אנחנו אוכלים מכל מיני סיבות ולא רק מתוך רעב פיזי. אנחנו אוכלים מתוך תסכול, עצב, שמחה, שיעמום, כעס, והרבה סיבות נפשיות אחרות. הסיבות הנפשיות האלה נובעות ממצבים אליהם אנו נקלעים או מובילים את עצמנו אליהן, ובמצבים האלה נוגעים מאמני התזונה להרזיה.

לקריאה נוספת >>>  דיאטה להרזיה לקראת חתונה

בסדרת מפגשים עם קאוצ’ר להרזיה ניתן לבדוק ביחד הרגלים ודפוסי התנהגות הגורמים לנו לאכול ולהשמין, ולמצוא דרכים אחרות להתמודד עם מצבים אלה. דרכים שאינן כוללות אוכל.

המטופלים לומדים לזהות מצבים הגורמים להם לאכול. לומדים להתמודד עם אכילה רגשית, עם אכילה במסעדה, עם אכילה באירועים משפתחיים, חופשות ונסיעות, אכילה בעבודה ושאר המצבים בחיים, לומדים לזהות רעב ושובע…

עם שינוי ההתנהגות, המטופלים לא רק מרגישים טוב יותר לגבי עצמם וחייהם, אלא גם המשקל מתחיל לרדת באופן טבעי והבריאות משתפרת.

איפה מוצאים מאמני תזונה להרזיה?

ניתן לאתר מאמנים מקצועיים להרזיה, קאוצ’רים מקצועיים המתמחים באכילה למטרות הרזיה בעיקר דרך הרשת.

הדבר הכי חשוב כשאתם יוצרים קשר עם מאמן תזונה להרזיה הוא לברר אם אכן יש לו או לה הכשרה מקצועית הן כמאמנים והן כתזונאים. בקשו לראות תעודות של בית ספר למאמנים ושל מוסדות בהם לומדים תזונה.

אימון תזונה להרזיה הוא אחד הטרנדים המרתקים המתפתחים בימינו בתחום הדיאטה. נתקלתי בלא מעט אנשים שעברו אימון תזונה להרזיה והתוצאות לא פחות ממדהימות, שהרי מדובר כאן בהרזיה ללא דיאטה, שיפור אורח החיים והבריאות ושמירה על ההישגים לתמיד.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

שינוי גודל גופנים
%d בלוגרים אהבו את זה: