אכילה נקיה – לבריאות והרזיה

אכילה נקיה

קוראים לזה "אכילה נקיה" או Clean Eating והוליווד משתגעת על הקונספט שהם מחשיבים כחדש לאכילה בריאה במטרה להרגיש טוב ולרזות.

האמת היא ששום דבר לא חדש פה. גם אני דיברתי בעבר לא פעם על העיקרון של אכילת מזונות בצורתם הטבעית, פירות וירקות בעונתם, אוכל שלא עבר תהליך של תיעוש ועיבוד בבית חרושת, ללא מרכיבים שאינם טבעיים לגוף שלנו.
קראתי לזה בעבר "הדיאטה של סבתא שלי" וקבעתי שאם סבתא שלי לא הכירה את האוכל הזה – הוא לא מתאים לאכילה. הכוונה, כמובן, היא לא לסבתא שלי ספציפית אלא לשאיפה לחזור ולאכול אוכל בייתי, נקי, ללא מעורבות תעשייתית כימיקלים, צבעי מאכל, חומרים משמרים, ושאר רעלים שאוכל תעשייתי מכניס לגוף שלנו.

אז עכשיו הם משתגעים מזה בהוליווד.
גווינת' פאלטרו, מירנדה קר, וכוכבות נוספות אחרות מקפידות לאכול לפי התפיסה של אכילה נקייה ומתלהבות גם מהתגובה הבריאה של הגוף וגם מהדרך הטבעית להרזיה ושמירה על המשקל שאכילה נקיה מאפשרת להן.

העיקרון של אכילה נקייה

המושג אכילה נקיה אומר בעצם, שאוכלים רק מאכלים אמיתיים, שאינם מעובדים. אוכל טרי, בייתי, בעונתו ובצורתו הטבעית ביותר.
אין מותר ואסור בדיאטה של אכילה נקייה. האסור היחיד הוא שאם זה אוכל מתועש, לפה זה לא נכנס.

לפי אכילה נקייה אפשר לאכול רק אוכל נקי מהתערבות תעשייתית.
אין הגבלת קלוריות, אבל יש התייחסות והעדפה שלא לאכול מזונות שיש בהם סוכר לבן. מאכלים שיש בהם הרבה סוכר לבן הם בהכרח מאכלים מתועשים. הכניסו בהם סוכר לבן, מזוקק, כדי להמתיק אותם בדרך מלאכותית, מה שמוציא את המאכלים האלה מההגדרה של אכילה נקיה.

מסבירה חוקרת התזונה האמריקאית, לינדה פוסטר: ""מזון טרי וטבעי נוטה להיות יותר מספק ועשיר בחומרים מזינים כגון חלבון וסיבים מאשר המזונות המעובדים. המאכלים שאינם מעובדים יעזרו לשמור על תחושת שובע למשך זמן ארוך יותר ולעצור את הרעב שישאיר אתכם זקוקים לנשנש שטויות. "

אכילה נקיה מחייבת בישול והכנה של אוכל בייתי על מנת להבטיח שאכן אוכלים רק אוכל אמיתי. הבישול הבייתי ברוב המקרים טעים לנו יותר מאוכל תעשייתי וכמובן, בריא לנו יותר.
העיקרון מחזיר אותנו 50-60 שנה אחורה, מוריד את צריכהת המזון המהיר לאפס, את הנשנוש של כל מיני חטיפים וממתקים לאפס ובהכרח משפיע על הגיזרה והבריאות שלנו.
כתוצאה ישירה מהבחירה לאכול נקי, ייצא שנבחר לאכול מאכלים נכונים שיגרמו לגוף לתפקד היטב ולרזות.
למשל: בבחירה בין שני תפוחי עץ לבין חצי פיתה עם שוקולד למריחה, כשבשתי האפשרויות יש כמות דומה של קלוריות, הבחירה הנקייה תהיה בתפוחים. הבחירה בתפוחי העץ תעניק לגוף מרכיבים תזונתיים חשובים, תשמור על רמת שובע לאורך זמן רב יותר ביחס לחצי פיתה עם שוקולד, ולא יווצר מעגל של דחף לאכול עוד ועוד שאכילה של חצי פיתה מקמח לבן עם שוקולד למריחה תעשייתי ייצור.
התוצאה – בריאות ו… הרזיה.
אכילה נקיה משפיעה על הגוף במגוון דרכים. לא רק שהמשקל מתחיל לרדת, בלי ספירת קלוריות ובלי מאמץ יוצא דופן, אלא שגם מראה עור הפנים משתפר, השיער מתחזק ומבריק יותר, הציפורניים מתחזקות וההרגשה הכללית טובה יותר.
הימנעות מאכילת אוכל תעשייתי משפיעה לטובה גם על הסיכוי שלנו לחלות במחלות כמו סוכרת, בעיות לב וכלי דם ואפילו סרטן.

בהוליווד אומרים שאכילה נקיה יכולה לעזור לכם לרזות קילו בשבוע למשך עד 6 שבועות.
אני אומרת, מרגע שמחליטים לאכול נקי, תשכחו מהמשקל.
הוא יירד מעצמו.
בתהליך הדרגתי תאבדו את כל המשקל המיותר והגוף יתאזן על המשקל הנכון לו.
זו לא דיאטה – זה אורח חיים.
אורח חיים בריא, ובהחלט מומלץ על ידי כל המומחים וגורמי הרפואה הבינלאומיים.

אכילה נקיה

5 חוקי בסיס אכילה נקייה

  1. אוכלים רק אוכל אמיתי. קונים מצרכים בסיסיים ומבשלים בבית. לא מכניסים לפה אוכל שמגיע משקית, שיש לו שם מותג, שיש עליו תווית עם רשימה של מרכיבים שאת רובם איננו יכולים לקרוא או להבין.
  2. אוכל פשוט, טבעי ולא מסובך. זה לא אומר שצריכים לעבוד קורס בישול גורמה. זה אומר שמכינים אוכל בסיסי, טרי וטעים. רצוי לשלב במאכלים דגנים מלאים, חלבון רזה וכמובן הרבה ירקות .
  3. איכלו לאט. התמקדו בטעמים במרקמים ובאכילה עצמה. אם אוכלים מהר צורכים יותר קלוריות. כשאוכלים לאט ומתמקדים באכילה, נהנים מהאוכל ובסופו של עניין אוכלים פחות.
  4. אכילה "צפופה" – חשוב לאכוך ארוחה קטנה ובריאה כל 3-4 שעות. זאת כדי שלא להגיע למצב של רעב ולחנך את מנגנון חילוף החומרים בגוף לשחרר את הקלוריות ממצבורי השומן בגוף ולרזות.
  5. בזמן הארוחה, שימו לב מתי הגוף מאותת לכם שכלתם מספיק. בדרך כלל כשאתם מוצאים את עצמכם באמצע האוכל, נשענים אחורה תוך כדי לעיסה, פירוש הדבר שהגוף מודיע שהוא אכל מספיק. זה הזמן הנכון לסיים את הארוחה.

אכילה נקיה מתאימה לקונספט הבסיסי של דיאטה ים תיכונית, ושל תוכניות דיאטה אחרות שמעודדות אכילה של ירקות ופירות, דגנים מלאים ואוכל שקרוב לצורתו הטבעית.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest
דיאטה להרזיה
ריטה

איך להוריד את המשקל שהעליתם בחג

האוכל הטעים והמיוחד של החגים, הארוחות המשפחתיות, הנסיעות והטיולים, המסעדות שעל הדרך, האווירה המיוחדת יוצרת תחושה שאפשר 'לשחרר' ולאכול בלתי יותר מדי חשבון. התוצאה הבלתי

קרא עוד »

הכיני גופך לקיץ!

מוצרי ההרזיה המובילים בארה"ב
שינוי גודל גופנים