למה אני לא מרזה? אולי כדאי לעשות ניקוי רעלים?

מי לימון

אורח החיים המודרני חושף אותנו למגוון עצום של חומרים הנכנסים לגופנו, שוקעים ומצטברים בו. חומרים שהם זרים לגופנו, חומרי המזהמים ופוגעים בבריאות הגוף ובפעילות התקינה של מערכות הגוף השונות. חומרים שאנו קוראים להם "רעלנים".

אי אפשר להימנע ממגע עם הרעלנים האלה, כיון הם נמצאים באוויר שאנחנו נושמים, במים שאנחנו שותים, בפירות והירקות שלנו, בבשר שאנו קונים וכמובן במזון מעובד ומתועש.
ההתקדמות הטכנולוגית והתעשייתית בעולם גורמת לשימוש נרחב בחומרים המכילים רעלנים כאלה ואנו נחשפים אליהם בחיי היומיום, בלי שנהיה מודעים לעניין.

נכון שהגוף שלנו, מכונה מופלאה, עושה כל ביכולתו כדי לנקות ולנקז את הרעלנים האלה מהגוף. מערכת הניקוי והניקוז של הגוף פועלת מסביב לשעון כדי להפריש את החומרים המפריעים לגוף לפעול במקסימום אפקטיביות, אבל אורח החיים המודרני שלנו ממשיך ומעמיס… ומכביד על הכבד, מערכת הלימפה, מערכת העיכול ומערכות נוספות בגוף, ומפריע להן לבצע את תפקידן.

באתר Cancer Help פורסמה רשימה של בעיות ביראותיות שאנו עלולים להיתקל בהן הקשורות לעודף רעלנים בגוף:

"ריח רע מהפה, נפיחויות, עצירות או שילשולים, בעיות בריכוז, עודף משקל או קושי בהורדה במשקל, עייפות, ספיגת נוזלים בגוף, כאבי ראש, צרבת, כאבי פרקים, כאבי שרירים, נפיחויות בעניים ועיגולים שחורים, גודש בסינוסים, פריחות ובעיות שינה.

במצב שבו לגוף יש בעיות כרוניות במערכת ניקוי רעלים, בעיות רפואיות קשות ומורכבות יותר יכולות לשגשג, כגון: אלצהיימר ושיכחה, דלקות פרקים, בעיות במערכת החיסונית, סרטן, עייפות כרונית, אלרגיות למזון, מחלות לב, דלקות מעיים ופרקינסון."

לכתבה במקור

איך קשור ניקוי רעלים להרזיה?

על מנת לרזות אנו מבצעים "תיקון" באורח החיים שלנו. אנחנו מחליטים לאכול נכון ולעזור לגוף להיפטר משומנים מיותרים. מהבחינה הזו תהליך של הרזיה הוא לא רק כדי להגיע לגיזרה האידאלית בעינינו אלא גם לשפר את בריאות הגוף ולהרגיש טוב יותר.

מצבורי פסולת ורעלנים בגוף מפריעה למערכות הגוף לשתף פעולה עם ה"תיקון" הזה. המערכות עמוסות בחומרים שמפריעים להן לעבוד היטב והתוצאה – המשקל לא יורד, או יורד לאט מדי.

תוכנית דיאטה רבות מחלקות את תהליך ההרזיה לשלושה שלבים.
הראשון – ניוקי הגוף מרעלנים ואיזונו מחדש
השני – איכלה מבוקרת לשם הרזיה
השלישי – רכישת הרגלי אכילה נכונים לשמירה על המשקל

להתחיל תוכנית דיאטה עם שלב מקדים של ניקוי רעלנים, הוא רעיון לא רע.

איך מבצעים ניקוי רעלים בגוף?

תהליך של ניקוי רעלים , כשהוא נעשה בצורה נרחבת ומעמיקה יכלול גם עבודה על הנפש והרוח ולא רק על הגוף. אך כאן, באתר העוסק בגוף, ניגע רק בהיבט הפיזי של ניקוי רעלים.

טכניקות של ניקוי רעלנים מהגוף ידועות כבר שנים רבות וכוללות: סאונה, אמבט אדים, טבילה במעיינות גופרית, עיסוי, שימוש בצמחי מרפא ותוספי תזונה המיועדים לעניין.

מכל אלה אנו נתיחס כאן רק למה אוכלים או שותים כדי לעזור לגוף להתנקות.

השלב הראשון הוא, כמובן, הימנעות מהעמסה נוספת על הגוף.
הימנעות מדברים שאנו מכירים כ"רעל" כמו: עישון, שתיית אלכוהול, אכילה מוגברת של מתוקים, קמח לבן, קפה, צבעי מאכל, חומרים משמרים, ממתיקים מלאכותיים, מוצרי חלב (המכילים שאריות של חומרים הניתנים לפרות), מוצרי שומן (מרגרינה וחמאה) ועוד .
הימנעות מאכילת מזון מעובד ומתועש (שימורים, נקניקים ונקניקיות וכדומה).
הכוונה היא לחזור למקורות. לאכול אוכל בייתי וטרי, כשאנו יודעים בדיוק מה נכנס לצלחת שלנו.

השלב השני הוא לעזור לגוף להתנקות.
יש רשימה של מאכלים שידוע שהם עוזרים לגוף לנקות את מצבורי הרעלנים ולהיפטר מפסולת.

בין מה שמומלץ לאכול כדי לעזור לגוף להתנקות ולשפר את יכולתו לפעול ביעילות ניתן למצוא:
לימון – אחד מחומרי הניקוי היעילים ביותר. שתיה של מים עם לימון… לפתוח את היום בכוס מים פושרים עם מיץ מרבע לימון. ולהמשיך משך היום לשתות מי לימון.
(בכל ערב הכניסו לקנקן מים מסוננים פרוסות מלימון אחד והשאירו במקרר למשך הלילה. למחרת שתו מם המים האלה)

אורז מלא – אכילה של אורז לא לא רק ביאה ומשביעה אלא גם מניעה את מערכת העיכול להפריש פסולת ורעלנים ביתר יעילות.

ירקות טריים ומיצי ירקות (בלי עגבניה, חציל, פלפלים או תפוחי אדמה). אכילת ירקות שטופים היטב או אורגניים כשהם טריים בסלט או בצורה של מיץ סחוט טרי.

מרק ירקות עם קטניות – מרק של ירקות וקטניות הוא מנה מאוזנת ומשביעה שבנוסף מעודדת את מערכת העיכול לפעולה ואת מערכות הגוף האחרות להוביל את הפסולת שהצטברה בהן אל מערכת העיכול ומשם החוצה.

חשוב לציין שאכילה לפי תוכנית לניקוי רעלנים אינה תוכנית אכילה לכל החיים, אלא רק לתקופה קצרה של עד שבוע.
בשבוע הזה המטרה היא לשפר את פעילות הגוף… לשפר את בריאותנו ובמקרה שלנו, אנשים המעוניינים לרזות, להניע את הגוף קדימה ולאפשר לו להוריד את המשקל המיותר.

בעולמנו המודרני, אנו נוטים לחפש "קיצורי דרך" ועזרים שיעשו כל תהליך ליעיל יותר בקלות.
לכן, תעשיית תוספי התזונה הטבעיים גם היא מתייחסת לצורך שלנו לנקות את הגוף ומעמידה לרשותנו מספר תוספי תזונה שמזרזים ומקלים על ניקוי הגוף מרעלנים, על ניקוי מערכת העיכול במטרה לזרז את ההרזיה, על ניקוי הגוף מפסולת כדי שנרגיש טוב יותר.

Bowtrol לניקוי המעיים מפסולת ורעלנים

בין המוצרים לניקוי הגוף, המיועד לניקוי המעי הגס ומשאריות פסולת שהצטברה על הדפנות בולט ה Bowtrol
הכדור ה- 100% טבעי  מניע את מערכת העיכול בעדינות אך ביסודיות וגורם למעיים להתנקות, מה שעוזר בהמשך לספיגה יעילה יותר של מרכיבי תזונה בגוף, ובמיוחד לפסולת להיות מופרשת ביעילות מן הגוף.

ניתן לקחת את Bowtrol באופן רציף כדי לשמור על ניקיון המעיים, אך במיוחד אם נכנסים לתקופה של ניקוי רעלנים מרוכז, יכול הכדור לסייע.
Bowtrol מצוין לטיפול בעצירות ולא רק לעידוד ניקוי המעיים.

ניתן לרכוש אותו בקניה ישירה מהיצרן המקורי שלו בארה"ב כאן.

מחירו כ- 40$ (לפני עלויות משלוח , עוד כ- 10$) ומספיק לחודש ימים.

 לסיכום חשוב לומר כי במקרה של אנשים בעלי בעיות בריאותיות מאובחנות הנוטלים תרופות מרשם, נשים הרות או מניקות וילדים חשוב להתייעץ עם רופא לפני שנכנסים לתוכנית ניקוי רעלנים בכל רמה ומכל סוג שהוא.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
שינוי גודל גופנים