דיאטה לגברים

7 סיבות להרזיה מהירה יותר אצל גברים ביחס לנשים

זה לא נדמה לך. זו עובדה. גברים מרזים יותר מהר מנשים.
נשים יכולות להקפיד הקפדה יתרה על תפריט אכילה מצומצם, בעוד אצל גברים הקילוגרמים המיותרים נעלמים כמעט ללא מאמץ.

למה זה קורה? למה גברים מרזים יותר בקלות מנשים?

מה גורם להרזיה מהירה יותר אצל גברים?

1. הסיבה הראשונה היא מבנה הגוף של הגברים.

לגברים יש מסת שריר גבוהה יותר. מסת השריר הזו היא שעוזרת להם לשרוף יותר קלוריות, אפילו כשהם עובדים בישיבה במשרד, בהשוואה לנשים.

מסת השריר הגבוהה היא גם הסיבה שגברים צורכים יותר קלוריות ליום. הגוף שלהם דורש יותר אנרגיה על מנת לשמר את מסת השריר.

גם כשגברים משמינים הם משמינים אחרת מנשים.

אצל נשים כל הגוף ייעטף בשכבת שומן ומצבורי שומן ייווצרו באזור היריכיים והישבן.
בעוד אצל גברים יצטבר השומן בעיקר באזור הבטן, כששאר הגוף יכול להישאר רזה למדי.הרזיה מהירה יותר אצל גברים

2. הסיבה השניה היא שלנשים יש מודעות גבוהה יותר לענייני תזונה ודיאטה. כבר מגיל צעיר יודעות נשים טוב יותר מגברים מה טוב לאכול ומה לא מומלץ להגזים באכילתו. הגברים הצעירים כלל לא מתעניינים בנושאים כאלה.
למודעות הזו של הנשים הצעירות יש תוצאה הפוכה מהרצוי. נערות צעירו מתחילות לעשות דיאטות, לעיתים קיצוניות, מה שמוריד את קצב חילוף החומרים בגופן.

3. סיבה נוספת וחשובה היא ההבדל בגישה לאוכל בין גברים לבין נשים.
גברים פשוט רעבים ןמתייחסים לאוכל כדרך להרגעת הרעב. נשים רואות באוכל מקור הנאה, פתרון לשיעמום, אמצעי לשיפור למידה, צ’ופר במקרים של מצב רוח רע.

לקריאה נוספת >>>  לזרז את חילוף החומרים להרזיה מהירה יותר

בהתייחסות למאכלים משמינים במיוחד כמו שוקולד, גברים רואים בהם פשוט משהו טעים בעוד נשים רואות בהם מאכל שאינו בריא ולא מומלץ לאכילה אך כמקור הנאה וסיפוק.

4. גם חלוקת האוכל לאורך היום שונה בין גברים לבין נשים.

גברים מעדיפים לאכול מספר ארוחות ביום, בעוד נשים מעדיפות לנשנש ולחטוף לאורך כל היום. נשים אוכלות בין הארוחות וחוות חשקים לטעמים ומרקמים של מאכלים מסוימים. אצל גברים הכל פשוט- אוכל.

5. נשים מטבען הן אלה המתכננות את הארוחות בבית , מה שגורם להן להתעסק יותר בנושא, לחשוב יותר על אוכל, מה יבשלו, מה יכינו…
ההתעסקות בנושא האוכל אינה גורם שעוזר לנשים לרזות.

6. נשים הן אלה שיסבלנו מהפרעות אכילה בתדירות גבוהה יותר מאשר גברים. התרבות של ימינו מעניקה ערך מיוחד למשקל גוף נמוך. רזון נחשב למראה הנכון ונשים הנמשכות לנושא ומרגישות צורך להיראות יפות ומושכות לפי דימוי הגוף הרצוי מבחינה תרבותית, נוטות להיכנס לבעיות נפשיות סביב האכול ולהפרעות אכילה, הרבה יותר מגברים.

7. גברים המעוניינים לרזות ידגישו שילוב של פעילות גופנית באורח החיים בעוד נשים בדרך כלל פשוט יורידו מכמות האוכל שהן אוכלות ולא בהכרח ימהרו לעסוק בפעילות גופנית.

מה אפשר ללמוד מזה? איך אפשר לשפר את ההרזיה אצל נשים?

ההבדל הבולט בין גברים לנשים בכל הקשור להרזיה הוא הגישה הפשטנית של גברים לנושא. אצל גברים אוכל הוא צורך גופני ללא התחבטויות מיותרות בדימוי הגוף, בערך קלורי, באוכל בריא יותר ובירא פחות.

לקריאה נוספת >>>  דיאטת קרח – שמעתם על דיאטת הקרח?

ייתכן שאם גם הנשים יירגעו מעט ויתחילו להתייחס אל האוכל כמזון ואל פעילות גופנית כצורך בריאותי, בלי להיכנס למלכודת ספירת הקלוריות, האיסורים על מאכלים מסוימים והצורך הכפייתי לרזות, יתייצב הגוף ותתחיל הרזיה רגועה והדרגתית בדרך טבעית. מה שנראה הרזיה ללא דיאטה, רק בגלל שינוי של הגישה לאוכל.

אכילה של מספר ארוחות מלאות ביום, מאוזנות ובריאות יכולה להרגיע את הצורך לנשנש ולחטוף בין הארוחות. ביצוע פעילות גופנית לשם שמירה על בריאות הגוף, בלי התייחסות ליכולת של הפעילות הגופנית לשרוף יותר קלוריות ולעזור להרזיה, תכניס את הגוף למצב של איזון קלורי, תמנע השמנה ותעודד חיטוב של הגוף.

הגישה ה”שפויה” של גברים לנושא דימוי הגוף, היא גישה שנשים יכולות לנסות לאמץ.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

שינוי גודל גופנים
%d בלוגרים אהבו את זה: