חמישה קיצורי דרך להרזיה במיוחד לאנשים עסוקים

קיצורי דרך להרזיה

כולנו עסוקים, לכולנו חיים מורכבים, ריצה אינסופית לכל הכיוונים… להספיק… להספיק…
כששואלים אנשים שרוצים לרזות מה הבעיה שלהם היכנס למשטר מסודר ולרזות כמו שהם רוצים, ברוב המקרים התשובה תהיה : אין לי זמן להתעסק עם זה.

אנשים חושבים שצריך לפנות זמן כדי לאכול בריא למצוא זמן כדי להתעמל.
ו… יש בזה משהו.
אבל ישנן דרכים להכניס אכילה בריאה ופעילות גופנית אל תוך אורח החיים העמוס שלכם, גם בלי לפנות זמן או לוותר על משהו אחר.

קבלו 5 קיצורי דרך להרזיה

 1. זה לא הכל או לא כלום
  אומר דר' ג'ף קאטולה מומחה לבריאות ופעילות גופנית: " אנשים חושבים שהם צריכים לפנות זמן כדי להכין לעצמם ארוחת ערב בריאה או לארוז לעצמם ארוחה לקחת לעבודה, וכשהם עסוקים הם פשוט מוותרים. הם אפילו לא מנסים. במקום לחשוב על היום השלם שלכם ככישלון או כהצלחה, הסתכלו על כל החלטה שאתם עושים במהלך היום כיחידה בפני עצמה ובצעו אותה בדרך הטובה ביותר. כל החלטה קטנה היא הדמנות חדשה לעשות משהו בריא וטוב למען עצמכם. "
  זה לא הכל או לא כלום. זה לא יום דיאטה מוצלח או יום שהוא כישלון. בכל יום יש לכם המון הזדמנויות לעשות החלטות קטנות וטובות. התסלכו על כל החלטה לגופה.
 2. איכלו מנות קטנות יותר
  לאכול פחות לא דורש זמן או כסף, הרזיה דורשת פשוט לאכול פחות. להפסיק לאכול לפני שמסיימים מהצלחת, לוותר על קינוח, לשתות מים במקום משקה מוגז, אלה החלטות קטנות שאפשר לעשות מספר פעמים ביום. בחלק מהמקירם נצליח לעשות את ההחלטות האלה ובחלקן לא, אבל כל החלטה לגופה. בכל פעם שנצליח לאכול קצת פחות, עשינו משהו טוב עבור עצמנו.
  קיצורי דרך להרזיה
 3. לא לוותר על ארוחות
  לאנשים בדיאטה נראה שהדרך הנכונה היא לוותר על ארוחה כדי לאכול פחות. במיוחד כשמדובר באנשים עסוקים. דר ' גסיקה בלטפילד מומחית לכירטרגיה מטאבולית ובריאטריה מסבירה: "כשהגוף לא מקבל דלק (מזון) במשך ארבע חמש שעות הוא מתחיל להאט את חילוך החומרים, זה משםיע על ההורמונים ורמת האינסולין בדם וגורם לנו לבחור לאכול אוכל לא נכון עבורנו. רוב האנשים סובלים מעודף משקל לא בגלל שהם אוכלים כל כך הרבה אלא בגלל דפוסי אכילה לקויים, לא יציבים. הם שותים ספל קפה בבוקר ומושכים בלי אוכל עד הצהריים המאוחרים. המפתח הוא לאכול לפי לוח זמנים עיקבי, כחמש ארוחות קטנות ביום בהפרשי זמן של כשלוש שעות ביניהן"
 4. סדר היום שלכם הוא בסיס מצוין לפעילות גופנית
  לא כולם יכולים למצוא חצי שעה או שעה לפעילות גופנית. אבל כולם יכולים לשרוף יותר קלוריות במהלך סדר היום הרגיל שלהם. אם יש לכם 10 דקות בבוקר ו10 דקות בערב נצלו אותם לפעילות גופנית.
  10 דקות של קפיצה במקום, של מתיחות, כפיפות פעמיים ביום הם משהו שרובנו יכולים לעשות. 10 דקות נוספות בערב, כשממתינים לאוכל שיתחמם, כשממתינים למים החמים במקלחת… בהזדמנויות שונות. אותן 10 דקות יכולות להיות הזדמנות לפעילות גופני.
  אפשר להתייחס לנושא שריפת הקלוריות כמו להתנהלות כספית. שימוש בקופונים לחיסכון של שקל פה ושם יביל לחיסכון ניכר בסופו של דבר. אותו דבר עם שריפת קלוריות. עליה במדרגות במקום שימוש במעלית, חניה בקצה הרחוב והליכה עד היעד, מתיחה למדפים העליונים בארון במקום לעלות על שרפרף… הדברים הקטנים האלה מצטברים לתוצאה של ממש.
 5. תרגול חילופי אוכל פשוטים
  תחשבו על בחירת המזונות שאתם אוכלים בדיוק כמו על שימוש בקופונים כשיוצאים לקניות. בחרו בין האפשרויות והעדיפו את האפשרות הבריאה יותר והדלה יותר מבחינה קלורית. מרחו חרדל במקום מיונז, שתו מים במקום משקה מוגז, שימו חצי כפית סוכר פחות בקפה, בחרו בפרי במקום בעוגיה, בחרו במרק ירקות במקום במרק מוקרם. שוב, הבחירות הקטנות הן שמצטברות לתוצאה משמעותית, גם אנשים עסוקים מוצאים את עצמם עם 10 דקות פנויות פה ושם, בזמן הזה במקום לגלוש בסלולארי עדיף להניע את הגוף.

 

לסיכום: גם אנשים עסוקים יכולים לבצע שינויים קטנים באורח החיים שלהם. גם אנשים עסוקים יכולים לשנות את הגישה שאומרת "הכל או לא כלום", להתייחס לכל החלטה קטנה במהלך היומיום כהזדמנות לעשות משהו טוב למען עצמם ולבחור את הבחירות הבריאות בין הפשרויות העומדות בפניהם.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest

הכיני גופך לקיץ!

מוצרי ההרזיה המובילים בארה"ב
שינוי גודל גופנים