ניתוחים להרזיה

ארבע עובדות על שומן ועצה אחת טובה

כל מי שרוצה לרזות מגדיר את המטרה כחיסול מצבורי השומן בגוף. כולנו רוצים להיפטר מהשומן, וליהנות ממשקל נמוך יותר והיקפים קטנים יותר. מגוף חטוב ודקיק.

על מנת להתמודד בהצלחה מול השומן, האויב הגדול של המעוניינים לרזות, כדאי הכיר את האויב.

ארבע עובדות על שומן

1.

עובדה היא שמספרם של תאי השומן בגופנו נקבעת עוד לפני לידתנו. לכולנו כמות מספרית של תאי שומן בגוף ואת המספר הזה אי אפשר לשנות.

מה משפיע על מספר תאי השומן עימם אנו נולדים?
מחקרים רבים מנסים לענות על השאלה הזו ויש השארות רבות החל בגנטיקה, דרך תזונת האם בתקופת ההריון וכך הלאה אך אין עדיין הוכחות ברורות לסיבה.
הסיבה לא באמת משנה לנו. עובדה היא שמספר תאי השומן בגופנו היא נתון שלא נוכל לשנות.
הדרך היחידה לשנות את מספר תאי השומן בגוף היא – שאיבת שומן. הסרה כירורגית של מצבורי שומן מאיזורי גוף שונים.

2.

כשאנחנו משמינים או מרזים , מה שבעצם קורה הוא שתאי השומן מתמלאים או מתרוקנים מתוכנם. כמו בלון, כשאנחנו משמינים גדל נפחם של תאי השומן וכשאנו מרזים הם מתכווצים.
עם התכווצות תאי השומן, הם מתרוקנים מהשומן בתוכם שנשרף כחלק משריפת האנרגיה בגוף.

3.

נדמה לנו שכשאנחנו משמינים אנו צוברים שומן מתחת לעור. בעיקר בגלל שאם אנחנו צובטים באזור המותניים או הבטן אנחנו פתאום יכולים לצבוט יותר ‘בשר’.
העובדה היא שהשומן לא מצטבר רק מתחת לעור. שומן מצטבר גם סביב איברים פנימיים חשובים. הכבד, הלבלב, הטחול… השומן העוטף איברים חיוניים פנימיים מפריע לתפקוד היעיל שלהם ופה יש בעיה בריאותית אמיתית שלא כמו שומן שמצטבר מתחת לעור שמהווה בעיה אסתטית בלבד.

לקריאה נוספת >>>  אוף, איזה לחץ!!! - על סטרס והרזיה

4.

לנשים יש נטיה לצבור שומן באזור היריכיים ולגברים באזור הבטן. כך למעשה נוצרת הכרס הגברית. גם נשים מגיל מסוים מתחילות לצבור שומן באזור הבטן, כך קורה שנשים בגיל המעבר מגדלות כרס קטנה.
עובדה היא ששומן באזור הבטן מסוכן יותר לבריאות מאשר שומן באזור היריכיים. השומן הבטני משפיע ומסייע להיווצרות בעיות בכלי דם, בעיות לב וסוכרת, במיוחד אם השומן הבטני אינו ממוקם רק מתחת לעור אלא ממש סביב איברים פנימיים.

איך מתמודדים ומנצחים את השומן?

הסיבה המרכזית להגדלת מסת השומן בגוף היא אורח החיים שלנו. הגוף מטבעו מתוכנת לצבור שומן למקרים של מחסור במזון. אם נוסיף לעובדה הזו את החיים בחברה של שפע אוכל ואורח חיים המקשר בין אוכל לבין כל אירוע, לבין מצבי רוח, וכדרך להתמודד עם החיים והבעיות שכולנו נתקלים בהן, נקבל את הסיבה המרכזית לצבירת שומן.

משקל עודף

ללא ספק אורח חיים פעיל ואכילה לפי צרכי הגוף ולא יותר מזה יפחיתו את כמות השומן בגוף ויגרמו להרזיה.

פעילות גופנית קבועה, אכילה של הרבה ירקות ומזונות בצורתם הטבעית (במקום אוכל מעובד ומתועש) יעזרו לגוף להתאזן ולאבד בהדרגה את השומן.

ולמי שאין לו זמן לרזות בהדרגה מסיבה כלשהי, למרות שההדרגה היא הדרך הבריאה לרזות, במיוחד בשביל מי שקצרה לו דרכו יוצרו תוספי תזונה המעודדים שריפת קלוריות מוגברת.
שימוש בתוסף כמו כדורי דיאטת הפטל או הרזברטרול יגרום ליותר קלוריות להישרף מהר יותר ואם במקביל לכך נאכל בצורה הגיונית ומבוקרת, נראה הרזיה מהירה יותר וקלה יותר.
שני תוספי התזונה האלה נקראו ‘שורפי שומנים’ על ידי מומחים.
למידע נוסף על דיאטת כדורי הפטל

לקריאה נוספת >>>  קשיים ובעיות בדיאטה - מה לעשות?

כמובן ששימוש בתוספי תזונה הוא רק אופציה ושתיקון אורח החיים היומיומי הוא הבסיס להצלחה בהרזיה והיפטרות מהשומן המיותר.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

שינוי גודל גופנים
%d בלוגרים אהבו את זה: