איך הגעתי להחלטה לרזות

דיאטה טובה

היום בYnet פורסם סיפורה של ציפי שירדה 60 קילוגרמים.
לקריאת הסיפור במקור

הסיפור מעלה את השאלה מה מניע אותנו לקחת את הדיאטה ברצינות ובאמת להשקיע מאמץ ולדבוק בתוכנית הרזיה.
ללא ספק מניע רגשי יכול לייצר דרייב ולשפר את ההתמדה והנחישות בכל הקשור לירידה במשקל.
ציפי התאהבה וההתאהבות הזו העניקה לה מניע רגשי עצמתי שהניע אותה להגיע להרזיה משמעותית מאוד, של 60 קילוגרמים.

הכל בזכות גבר: איך ירדה ציפי זיו 60 קילו?

ציפי זיו התרגלה להתחיל את הבוקר ב-2 ביצים מטוגנות במרגרינה, 8 פרוסות לחם ועוגת שוקולד לקינוח. אפילו אזהרה מהרופא שחייה בסכנה לא עזרו לה – עד שהתאהבה, וירדה מ-122 ל-62 קילוגרם. איך היא עשתה את זה? – אילה זילברמן

ציפי זיו, בת 45 פלוס, עובדת עם אוכלוסייה מוגבלת, גרה ברמת אביב, אמא לנער בן 16, גובה: 1.62 מ', משקל בשיא: 122 ק"ג, משקל היום: 62 ק"ג

למה שמנתי

רזה אף פעם לא הייתי. האכילה לא הייתה קשורה למצב הרוח שלי – האוכל היה כיף, והתאווה אליו גברה על הכל. הבוקר שלי התחיל משתי ביצים מטוגנות במרגרינה עם שמונה פרוסות לחם ועוגת שוקולד לקינוח. מדי יום הייתי קונה 300 גרם גרעינים (בסופי שבוע 600 גרם), ומפצחת את כולם עד סוף הערב. כשאכלתי שווארמה בפיתה היה הרעב מגיע רק אחרי המנה הראשונה, ולקינוח הייתי מזמינה צלחת צ'יפס. כשהבן שלי היה מבקש קוביית שוקולד, הייתי אומרת לעצמי מי אוכל קובייה? אני הייתי אוכלת חפיסה. גלידה מעולם לא העברתי לצלוחית – הייתי אוכלת ישר מהקופסה ומסיימת את הכל. נסיעה באוטובוס הייתה סיוט. בגלל שירדתי לאט מאוד יכולתי לצאת רק דרך הדלת הקדמית, כדי שהנהג יוכל לוודא שירדתי.
אכלתי בשביל ארבעה אנשים, וכך נראו גם תוצאות בדיקות הדם שעשיתי: הכולסטרול ולחץ הדם נגעו בשמים. כשלחץ הדם היה עולה, הייתי מרגישה בצד שמאל של הראש "דפיקות" בווריד שעמד להתפוצץ. או שלא הבנתי, או שלא עניין אותי כמה שזה היה מסוכן. כשצלצלו מהמעבדה ואמרו לי שהבדיקות קטסטרופה, סגרתי את הטלפון ופניתי למקרר.

איך הגעתי להחלטה לרזות

התאהבתי! הרגשות שהציפו אותי הוכיחו לי שאפשר להתאהב בכל גיל, ובשבילי זה היה הטריגר. כשמתאהבים משתחרר במוח הורמון הסרוטונין שגורם לנו להרגיש נהדר (הוא מופרש גם לאחר אכילת מתוקים ופעילות אירובית), ולכן לא הרגשתי משברים של רעב. ידעתי שאני צריכה לעזור לעצמי, ואני זוכרת את הרגע המדויק שבו קיבלתי את ההחלטה לרזות. זה היה אחרי יום בילויים עם הבן שלי, שאכלתי בו בלי הכרה. בערב שאלתי את עצמי מה אני עושה – מצד אחד אני רוצה לשפר את החיים, ומצד שני אני לא עושה כלום. כבר באותו הערב הרכבתי לעצמי תפריט, ובמשך שנה לא סטיתי לא ימינה ולא שמאלה.

הדיאטה שלי

התפריט שהרכבתי נבנה על הידע הבסיסי שלי מדיאטות קודמות שניסיתי לעשות. הוא היה מאוזן וכלל את כל אבות המזון. אכלתי שלוש ארוחות עיקריות ושלוש ארוחות ביניים. כדי לא להיות ב"אטרף" של סוכר, הוספתי לתפריט היומי שלי שתי קוביות שוקולד מריר. לא היו לי משברים והאוכל הפך להיות משהו משני, אבל רק אחרי 20 ק"ג אנשים החלו להבחין בשינוי.

איך הגעתי להחלטה לרזותסודות ההצלחה שלי

  1. למרות שהיו לי נקודות שבירה, שום דבר לא גרם לי לפנות למקרר.
  2. אני צועדת ברגל לכל מקום שהוא פחות מארבע תחנות אוטובוס.
  3. יש לי מלתחה חדשה עם ג'ינס "אמיתי" במידה נורמלית וחולצות בגזרות צמודות ומחמיאות, ואני לא מרשה לעצמי לחזור למלתחה הקודמת.
  4. נשים אמורות "לסבול" בשביל גברים, אבל אני הרווחתי מזה בגדול. היום אני יודעת שהרווחתי את החיים שלי.
  5. התאהבתי בעצמי! ואחרי הדיאטה אפילו עשיתי קעקועים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest
דיאטה להרזיה
ריטה

איך להוריד את המשקל שהעליתם בחג

האוכל הטעים והמיוחד של החגים, הארוחות המשפחתיות, הנסיעות והטיולים, המסעדות שעל הדרך, האווירה המיוחדת יוצרת תחושה שאפשר 'לשחרר' ולאכול בלתי יותר מדי חשבון. התוצאה הבלתי

קרא עוד »

הכיני גופך לקיץ!

מוצרי ההרזיה המובילים בארה"ב
שינוי גודל גופנים