דיאטה טובה – להרזיה בריאה

diet

הרבה פעמים שואלים אותי אם אני יכולה להמליץ על תכנית דיאטה טובה.
מהי דיאטה טובה?
כזו שמאפשרת הרזיה בריאה. ירידה במשקל תוך שמירה ואפילו שיפור הבריאות הכללית.

דיאטה כזו אינה עולה בקנה אחד עם דיאטות בזק, אותם סוגים של דיאטה מהירה הנפוצים כל כך.

דיאטה טובה

העקרונות של דיאטה טובה ובריאה כוללים:

–    ירידה הדרגתית במשקל – ירידה של קילו בשבוע היא מתונה מספיק על מנת שלא לפגוע במערכות הרגישות של הגוף ולאפשר הרזיה בריאה.

–    שתיית מים – שתייה של 10-12 כוסות מים ביום חשובה מעין כמוה.אסור לוותר עליה.

–    פעילות גופנית – אינני מדברת על ריצה או אימון בחדר כושר בהכרח. מדובר בהקפדה על פעילות גופנית בכל עת שניתן. למשל, עליה במדרגות במקום המעלית, צעידה רגלית בעיר לצורך עריכת סידורים וכדומה.

–    התמדה – תוכנית דיאטה נכונה אינה מבטיחה תוצאות מיידיות. יש צורך להחליט להתמיד ולהמשיך גם אן יהיו מצבים של שבירת דיאטה, אכזבות קלות ומצבים של אי ירידה במשקל למרות הדיאטה.

–    מצב נפשי פסיכולוגי – במקום להתמקד ב"סבל" הכרוך בעמידה בדיאטה יש להתמקד בתוצאות הממתינות לשנו בהמשך הדרך, במבנה הגוף, בבגדים היפים שנוכל ללבוש,בתגובות הסובבים וכדומה. מצב פסיכולוגי כזה יאפשר התמדה שכל כך נחוצה לתהליך של דיאטה נכונה.

–    בחרו בדיאטה שתוכלו לעמוד בה לאורך זמן – בדקו אם לדעתכם תוכלו להתמיד בתפריט הדיאטה המדובר. האם תוכלו לעמוד בה לאורך זמן? האם היא מתאימה לאורח החיים שלכם? – בחירה בדיאטה נכונה חשובה על מנת למנוע אכזבות ושבירה.

–    מדדו היקפים בתחילת הדרך ובדקו את השינויים בהיקפיי הגוף אחת לשבוע. אל תעלו על המשקל. משקל הגוף לא תמיד מראה את השינויים החלים בגוף. לעומתו היקפים ההולכים וקטנים הם אינדיקציה מצוינת להרזיה נכונה וחיטוב הגוף.

–    איכלו מזון בריא, אורגני וטבעי ככל האפשר. מזון מעובד, מתועש אינו בריא באותה מידה כמו אוכל טבעי ואוכל ביתי.

–    צאו לטיול בטבע, צעדו בחיק הטבע מדי פעם, הצעידה תסייע בשריפת קלוריות ותמלא אתכם באנרגיה, מרף ומצב רוח טוב.

–    איכלו מסודר. דיאטה נכונה כוללת ארוחות מסודרות במשך היום ללא נשנושים בין הארוחות חשובות מאוד לבריאות מערכת העיכול ומשפרות את ספיגת המזון בגוף.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest
דיאטה להרזיה
ריטה

איך להוריד את המשקל שהעליתם בחג

האוכל הטעים והמיוחד של החגים, הארוחות המשפחתיות, הנסיעות והטיולים, המסעדות שעל הדרך, האווירה המיוחדת יוצרת תחושה שאפשר 'לשחרר' ולאכול בלתי יותר מדי חשבון. התוצאה הבלתי

קרא עוד »

הכיני גופך לקיץ!

מוצרי ההרזיה המובילים בארה"ב
שינוי גודל גופנים