VB6 הדיאטה החדשה להרזיה קלה

Vegan Before 6

זה עניין תקופתי, מדי פעם יוצאת התקשורת בכותרות מרעישות לגבי תוכנית הרזיה חדשה, דיאטה מעניינת, תפריט אכילה שמבטיח הרזיה קלה ומהירה…
השם החם בין סוגי הדיאטה החדשים בתחום הדיאטה להרזיה בימים אלה הוא VB6.
פירוש ראשי התיבות הוא – Vegan Before 6
ובעברית – טבעוני עד השעה 6.
הרעיון לתוכנית האכילה הזאת פשוט. עד השעה 6 בערב אוכלים רק אוכל טבעוני, כלומר ירוקת ופירות, אגוזים וגרגרים בצורתם הטבעית, ללא מוצרים מן החי בשום דרך, ללא מזונות מעובדים ומתועשים, רק אוכל טבעוני.

ואחרי השעה 6 בערב?
אוכלים כל מה שרוצים.

הסבר פשוט לתוכנית הדיאטה VB6מצאתי במאקו

"כתב האוכל של ה"ניו יורק טיימס" מארק ביטמן, מציעה מודל חדש ומעניין: עד 6  בערב אוכלים בעיקר פירות וירקות, ובערב מותר הכל. הרופא מרוצה, והמשקל כבר מראה 15 קילו פחות" – זועקת כותרת הכתבה.

vb6-mark-bittman

ועכשיו ברצינות…

מה הרעיון של דיאטת VB6?

זה נשמע פשוט וממש לא קשה לביצוע. עד השעה 6 בערב אוכלים רק פירות וירקות ובערב טוחנים ארוחה עשירה ועתירת טעמים וקלוריות.

הכתב העומד מאחורי הרעיון ותוכנית הדיאטה, היה בעברו בעל משקל גוף שסיכן את בריאותו. לאחר שהרופא הזהיר אותו לגבי הסכנות הצפויות לו בשל המשקל העודף, הוא החליט לבצע תיקון משמעותי בתוכנית התזונה שלו.
הוא שמע שאכילה לפי תפריט טבעוני טובה לבריאות אך לא רצה לוותר על המאכלים המשמינים ועתירי הקלוריות שאהב כל כך. לכן החליט לשלב בין שתי הדרכים.
להיות טבעוני עד הערב ובערב להתפרע.

והתוצאות?

"בששת השבועות הראשונים לתזונה החדשה השיל ביטמן ממשקלו כמעט 7 קילוגרמים, ובשישה שאחרי 7 נוספים, אבל זה לא הכל: בדיקות הדם שלו השתפרו פלאים, והכולסטרול והסוכר ירדו בצורה משמעותית. "כל העניין הוא לשנות את הפרופורציות", הסביר בראיון ל"Boston Globe", "לאכול פחות מהחי ויותר מהצומח, וכמה שפחות מעובד – זה הכל".

למה עבדה תוכנית הדיאטה הזו עבור מארק ביטמן?

תשובתו לשאלה זו נמצאת בכתבה המקורית:

" לדברי ביטמן, סוד ההצלחה של הדיאטה שלו הוא בזה שמותר לרמות בה. את הקפה של הבוקר, למשל, לא תמצאו אותו שותה בלי חלב. טבעוני? ממש לא. אבל כמו שהוא אומר, "יש הבדל בין שני צ'יזבורגרים לבין טיפה חלב בקפה, העניין צריך להיות המינון". "למעשה", הוא מוסיף לאחר מכן, "גם צ'יזבורגר זה בסדר, כל עוד לא עושים את זה כל יום. העניין הוא לצרוך כמה שיותר פירות, ירקות ודגנים מלאים, וכמה שפחות בשר ומזונות מעובדים – בתוך הכלל הזה יש את החופש להתנהל". דיאטה שמותר לרמות בה? אנחנו כבר תומכים.

מה שכן, אם אתם מתכננים לסבול יפה עד שש בערב ואז לתת דרור לבהמה הקטנה והשמנמנה שבתוככם – תשכחו מזה. הדיאטה של ביטמן מאפשרת לאכול ארוחת ערב רגילה, ולכלול בה בשר. להתחרע על אכול ככל יכולתך, זה כבר סיפור אחר. יותר מזה, ביטמן עצמו מספר שמאז הדיאטה החשקים שלו התשנו, והוא הרבה פחות נמשך לבשר ולממתקים."

מארק הוציא, כמובן, ספר המתאר את תוכנית הדיאטה ומצרף מתכונים מתאימים לגיוון האכילה.
הספר הפך, איך לא, לרב מכר בארה"ב. אחרי הכל תוכנית הרזיה שמותר לאכול בה (כמעט) כל מה שרוצים…

למעוניינים לקרוא את הספר (באנגלית) הוא נמכר באמזון, גם בגרסת קינדל.
הקליקו על תמונת הספר למטה למידע נוסף:

חשוב לציין, לסיום, כי מארק עצמו מדגיש שהוא אינו מתייחס לתוכנית האכילה הזו כ"דיאטה" אלא כ"אורח חיים". זו אינה תוכנית אכילה לפרק זמן קצוב, עד השגת משקל היעד הרצוי, אלא למשך כל החיים. הוא עצמו אוכל כך כבר 6 שנים….

מה דעתכם?
אתם מוזמנים להגיב בתיבת התגובות למטה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest
דיאטה להרזיה
ריטה

איך להוריד את המשקל שהעליתם בחג

האוכל הטעים והמיוחד של החגים, הארוחות המשפחתיות, הנסיעות והטיולים, המסעדות שעל הדרך, האווירה המיוחדת יוצרת תחושה שאפשר 'לשחרר' ולאכול בלתי יותר מדי חשבון. התוצאה הבלתי

קרא עוד »

הכיני גופך לקיץ!

מוצרי ההרזיה המובילים בארה"ב
שינוי גודל גופנים