דיאטות מוזרות ביותר – תוכניות הרזיה הזויות

דיאטות מוזרות

אני קוראת המון בעניין דיאטות להרזיה ונתקלת בתוכניות דיאטה שונות ומשונות המבוססות על תיארויות מוזרות, לפעמים מוזרות מאוד.
אספתי עבורכם כמה תוכניות דיאטה מהמוזרות ביותר שנתקלתי בהן… אי פעם.
אם חשבתם ששמעתם על דיאטות מוזרות כמו דיאטת הקרח, דיאטת מזון תינוקות ועוד… קראו על אלה.

קבלו אוסף דיאטות מוזרות ביותר

דיאטת חומץ תפוחים

היידי קלום וביונסה הן אלה שסיפרו על הדיאטה הזו בראיון למגזין "אלור".
לפי דיאטת חומץ התפוחים הן שותות 3 כפיורת חומץ תפוחים לפני כל ארוחה.
הן טוענות שחומץ התפוחים שורף את הקלוריות וגורם להן להיות מסוגלות לאכול בלי להשמין.
מדענים ורופאים טוענים שלא רק שאין בסיס מדעי לכך שחומץ תפוחים אכן עוזר להרזיה אלא שזה אפילו עלול להיות מסוכם לבריאות כיון שחומץ התפוחים עלול לצרוב את הושט ואת הקיבה.

דיאטת שנגרילה

ב- 2006 יצא פסיכולוג בשם פרופסור סת רוברטס בתוכנית דיאטה משלו. הוא טען ששתיה של זמן זית נקי כשעה לפני כל ארוחה יגרום למערכת העיכול להחליק את האוכל מבלי לעכל אותו לגמרי, מה שימנע השמנה וידכא תיאבון.
כמובן ששמן הזית אינו "מחליק" את האוכל במערכת העיכול אלא מתעכל בעצמו ולמרות היותו בריא, גורם להשמנה כששותים ממנו בכמויות גדולות.

תוכניות דיאטה הזויות

דיאטת כדורי צמר גפן

מומחה להרזיה דוקטור דוד אדלסן היה זה שחשף בפני התקשורת עובדה מוזרה ומפחידה. הוא טוען כי דוגמניות, רקדניות ושחקניות מסוימות אוכלות כדורי צמר גפן טבולים במיץ פירות כדי להרגיע רעב בלי לאכול אוכל. כדורי הכותנה אינן מתעכלים בגוף ומופרשים כמו שהם, לכן הקיבה מתמלאת ומרגישים שובע, בעוד הגוף לא מקבל למעשה מזון.
הסיכון הוא עצום וכדורי צמר גפן עלולים לגרום לנזק לגוף, מלבד העובדה שהגוף אינו מקבל שום מרכיבים תזונתיים בדרך זו.

דיאטת תולעי מעיים

כן, כן…. ב- 1920 נמכרו כדורי הרזיה שהכילו תולעי מעיים (תולעי סרט). התיאוריה היתה שתולעי מעיים ייצמדו לרירית הקיבה ויאכלו את האוכל במקום המשתמשים בכדורים, מה שהיה אמור לגרום להרזיה.
התיאוריה נשמעה טוב ולכן הרבה אנשים לקחו את הכדורים האלה. בעיה היא שתולעי המעיים התרבו

דיאטת טיהור הגוף מרעלנים

סלבריטאיות כמו ביונסה הם אלה שקידמו את תוכנית הדיאטה המבוססת על טיהור הגוף מרעלנים. לא שרעיון ניקוי הגוף אינו מבורך בעולם כמו שאנו חיים בו, העמוס חומרים מזהמים באוויר ובמים, חומרי ריסוס והדברה הנטמעים בפירות ובירקות וכדומה… העניין הוא שדיאטת הניקוי והטיהור הזו מבוססת על נטילת חומרים משלשלים בבוקר ובערב, מה שבהדרגה מנוון את פעילות המעיים התקינה.
תוכנית הטיהור כוללת שתיה של תערובת מיץ לימון עם סירופ מייפל ופלפלת חריפה במקום לאכול, בכל פעם שרעבים, בנוסף לנטילת המשלשלים.

Breatharianism

– לא מצאתי שם עברי לתוכנית הדיאטה הזו.
זו אינה רק תוכנית דיאטה להרזיה אלא יותר כת או דרך חיים. ה- Breatharianism  טוען כי שתיית מים ואכילת אוכל הם עניין מיותר ואדם יכול להתקיים רק עם אור השמש ופיתוח רוחני.
מייסד השיטה דוקטור ברוקס נצפה אוכל ג'אנק פוד ושותה שתיה מוגזת בעודו טוען שיש לחיות רק עם אור השמש… בעיקרון מדובר בצום ממושך ולכם אינו יכול להיחשב לתוכנית דיאטה להרזיה.

דיאטת Freegans

הפריגנים הם אנשים הדבקים ברעיון שסירוב לשלם עבור מזון  מהווה תגובת־נגד אקטיביסטית לבזבוז המשווע המאפיין את תרבות הצריכה. בניסיון להפחית את הפסולת של בחברה המערבית הם משתמשים רק במוצרים יד שניה ובסחורה שנזרקה לפח. האנשים האלה מאמצים דיאטה טבעונית (ללא שום מוצרים מן החי) ואוכלים רק מזון שהם יכולים למצוא בחינם. הם "עושים קניות" במכולת הזבל מאחורי המרכולים ומרכזי הקניות ואוכלים גם צמחים הצומחים פרא.
מנקודת המבט הרפואית אין בעיה עם תוכנית תזונה שכזו, אלא שבדרך זו אין ביטחון שהגוף מקבל את כל מרכיבי התזונה הנחוצים לו… וזה פשוט מגעיל.

פלטשריזם

הוארס פלטשר ה"לועס" יצא בתחילת שנות ה90 עם התיאוריה שלו להרזיה. לפי דעתו חשוב ללעוס כל ביס 100 פעם בדקה ולבלוע את הנוזלים הנוצרים בפה תוך כדי לעיסה. רק אותם מיצים שיטפטפו אל תוך הגרון תוך כדי לעיסה מהווים את המזון לפי תפיסת הפלטשריזם. שום אוכל מוצק לא נאכל. את הביס הלעוס יש לירוק החוצה. התיאוריה שלו לא רק מסוכנת לבריאות, שכן הגוף זקוק למרכיבים תזונתיים מוצקים, אלא שהלעיסה המהירה אינה מומלצת כשמדובר בהרזיה. להיפך, לעיסה ואכילה איטית עדיפה.

דיאטת ההזדמנות האחרונה

דוקטור רוברט לין יצר את אחת הדיאטות המוזרות ביותר בכל הזמנים באמצע שנות ה- 70. לפי תוכניתו אנשים אכלו רק חלבון נוזלי וחומר הקרוי פרולין, מספר פעמים ביום. התערובת של החלבון הנוזלי שאנשים אמורים היו לשתות כל יום היתה עשויה מחלקי חיות, עורות גידים וכדומה המעורבים בממתיק מלאכותי וחומרי טעם. הFDA (מנהל התרופות והמזון האמריקאי) יצא נגד דיאטת ההזדמנות האחרונה והפסיק את השימוש בחומר החלבוני הזה.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest
דיאטה להרזיה
ריטה

איך להוריד את המשקל שהעליתם בחג

האוכל הטעים והמיוחד של החגים, הארוחות המשפחתיות, הנסיעות והטיולים, המסעדות שעל הדרך, האווירה המיוחדת יוצרת תחושה שאפשר 'לשחרר' ולאכול בלתי יותר מדי חשבון. התוצאה הבלתי

קרא עוד »

הכיני גופך לקיץ!

מוצרי ההרזיה המובילים בארה"ב
שינוי גודל גופנים