דיאטה – סוגי דיאטות ואיך לבחור ביניהן

דיאטת תפוחים

מי לא ניסה לעשות דיאטה מתישהו במהלך חייו?
מי לא עשה דיאטה והצליח לרזות או נשבר והחזיר את כל המשקל חזרה?
רוב האנשים ניסו לעשות דיאטה בשלב זה או אחר של החיים.
היה מי שניסה דיאטת אשכוליות, ויש מי שניסה דיאטת פחמימות או דיאטת חלבונים, כל אחד ותוכנית ההרזיה שלו… יש מי שמפסיק לאכול בשעה 6 בערב ויש מי שאוכל ארוחת בוקר מלאה ועשירה כארוחה המרכזית של היום.
יש כל כך הרבה שיטות לעשות דיאטה, כל כך הרבה סוגי דיאטות, לכל אחד יש עצה וטיפ שיעשו את זה קל ומהר, לכל אחד יש את השיטה שהוא מוכן להישבע שעובדת הכי טוב שאפשר.
כדי לעזור קצת לפזר את הבלבול לפניכם רשימה קצרה (ולא מלאה) של תוכניות דיאטה מפורסמות וכמה מילים על כל אחת מהן, קצת מידע שיכול לעזור לכם לבחור:

סוגי דיאטותסוגי דיאטות

דיאטת קליניקת מאיו

דיאטה זו מבוססת על אכילה מרובה של אשכוליות. התפריט מעבר לאכילת האשכוליות מוגבל כיון שמומלץ להימנע מכל סוג של סוכר וכל סוג של לחם, מתוקים או מאפים. הדיאטה מחייבת לשתות לפחות 8 כוסות מים ביום ולהגביל את משקאות הקפאין לכוס אחת בלבד עם הארוחה. וחשוב מאוד שלא לאכול בין הארוחות.מעבר לכך מומלץ להגביר את הפעילות הגופנית .

המלצתנו – תוכנית דיאטה זו קשה לביצוע, אינה מאוזנת ואומנם ניתן לרזות עימה אך יקשה מאוד לשמור על התוצאות וההשמנה בעקבות הפסקת הדיאטה ודאית.

דיאטת בוורלי-הילס

אל תתנו לשם הסלבריטאי של תוכנית דיאטה זו לבלבל אתכם. המדובר בתוכנית הרזיה המבוססת על הפרדה בין פחמימות לחלבונים באותה ארוחה. כלומר בכל ארוחה יכולים להיכלל או פחמימות או חלבונים בתוספת ירקות.
בסיס הרעיון הוא שהגוף אינו מעכל פחמימות באותה דרך שהוא מעכל חלבונים ולכן אכילה של שני המרכיבים האלה יחד באותה ארוחה מפריע לגוף לעכל את המזון ונוצרת השמנה. התפריט היומי מכיל ארוחות של חלבונים +ירקות או פחמימות + ירקות. הפירות הם קבוצת מזון נפרדת ויש מעט מאוד שומנים הנכנסים לתפריט דיאטה זו.

המלצתנו – הבעיה הכי גדולה עם תוכנית דיאטה זו היא שצריך לחשב כל ארוחה ויש הרבה חוקים מגבילים. הצורך לפקח על המזון ולכלכל את צעדינו בתבונה הוא המניע המרכזי לירידה במשקל בדרך זו. האוכל הופך להיות צעד שיש לתכנן אותו אסטרטגית… מסובך מדי.

דיאטת אטקינס

דיאטת אטקינס היא דיאטה שעובדת על בסיס יצירת שריפת אנרגיה מוגברת בגוף. תוכנית הדיאטה כוללת מזון טעים הכולל מעט מאוד פחמימות. כיון שהגוף שורף פחמימות בתהליך יצירת האנרגיה, ואין מספיק פחמימות בתוכנית הרזיה זו, מתחיל הגוף לשרוף שומנים ולרזות.
הדיאטה בנויה מארבעה שלבים כאשר כל שלב ממלא תפקיד בחינוך הגוף מחדש לשרוף יותר אנרגיה וחינוך האדם לגבי כמה פחמימות זקוק הגוף שלו מדי יום על מנת לשמור על המשקל הרצוי.

המלצתנו – דיאטה זו עובדת והיא מסוגלת להביא לתוצאות הרצויות ואף מאפשרת שמירה על המשקל הרצוי לאורך זמן. העניין היחיד כאן הוא הצורך ללמוד להקשיב לגוף, לזהות את צרכיו ולדבוק בארבעת השלבים.
לא פשוט – אך שווה לבדוק.

דיאטת המדד הגליקמי

הרעיון המרכזי מאחורי דיאטה זו הוא שרמת האינסולין בגוף היא זו המעוררת רעב. כשרמת האינסולין יורדת במהירות נוצר צורך לאכול. המטרה היא לאכול מזונות המעלים את רמת האינסולין בגוף בהדרגה מתונה כך שלא תיווצר נפילה מהירה מדי של רמת האינסולין. כך נשמרת תחושת שובע לאורך זמן ולא מתעורר הצורך לנשנש. אין בדיאטה זו התייחסות לקלוריות אלא למדד הגליקמי של כל סוג מזון.

המלצתנו – העובדה שלא צריך לחשב קלוריות מקלה מאוד על הדיאטה. כל מה שצריך לעשות זה להקפיד לאכול רק סוגי מזון מסוימים ולהימנע מסוגי מזון אחרים. למשל לאכול רק לחם שיפון ואף פעם לא לחם לבן… דיאטה נוחה וקלה למי שמוכן לשנות את סוג המזון שלו.

על עוד סוגי דיאטות בקרוב.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest
דיאטה להרזיה
ריטה

איך להוריד את המשקל שהעליתם בחג

האוכל הטעים והמיוחד של החגים, הארוחות המשפחתיות, הנסיעות והטיולים, המסעדות שעל הדרך, האווירה המיוחדת יוצרת תחושה שאפשר 'לשחרר' ולאכול בלתי יותר מדי חשבון. התוצאה הבלתי

קרא עוד »

הכיני גופך לקיץ!

מוצרי ההרזיה המובילים בארה"ב
שינוי גודל גופנים