מחשבון צריכת קלוריות יומי – מחשבון BMR

מחשבון צריכת קלוריות יומי מחשבון BMR

מחשבון צריכת קלוריות יומי מחשבון BMR

BMR (קצב מטאבולי בסיסי – Basal Metabolic Rate) הוא מדד המציין את כמות האנרגיה שהגוף שורף במצב מנוחה מוחלטת, ללא פעילות גופנית בכלל. את כמות האנרגיה הנחוצה לשם שמירה על תפקודים גופניים הכרחיים בלבד.
מחשבון זה בודק מהו ה-BMR שלכם. כלומר כמה קלוריות אתם שורפים ביממה רק לשם שמירה על תפקודים גופניים הכרחיים, ללא פעילות גופנית.
הגוף שלנו משתמש באנרגיה, בלי שום קשר לפעילות שאנחנו עושים, אפילו כשאנחנו ישנים עדיין ישנן מערכות רבות בגוף שצורכות אנרגיה.
מחשבון ה-BMR מחשב את קצב חילוף החומרים הבסיסי שלנו (BMR). את מספר הקלוריות שאנו שורפים בכל מקרה, אפילו גם תוך כדי שינה למשך כל היום.
הזינו את הנתונים ותראו מיד כמה קלוריות הגוף שלכם צורך במנוחה.

מין:    

משקל נוכחי:  ק"ג
גובה:  ס"מ
גיל:   
   
זהו מספר הקלוריות שגופך צורך ביום: 
 
למה חשוב לגלות את ה BMR שלך?
ה-BMR מהווה חלק גדול בהוצאה הקלורית היומית שלנו. המשמעות הפרקטית של מדד זה היא בתכנון דיאטה. קלוריות ה-BMR מהוות את "קלוריות החובה" שעל האדם לצרוך על מנת לשמור על תפקוד תקין של הגוף. אכילה של יותר קלוריות מהמומלץ במחשבון BMR – עלולה לגרום להשמנה, אכילה של פחות קלוריות מהמצוין במחשבון ה BMR, עשויה לעורר הרזיה. שהרי בדיאטה להרזיה משווים בין הקלוריות הנצרכות ביום לבין הקלוריות הנשרפות ביום ואם ההוצאה הקלורית עולה על הצריכה הקלורית, נוצרת ירידה במשקל והרזיה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכיני גופך לקיץ!

מוצרי ההרזיה המובילים בארה"ב