כיבוד לאורחים ודיאטה

ניתוחים להרזיה וירידה במשקל

אנשים שעברו דיאטה אחרי דיאטה וניסו גישות שונות להרזיה מגיעים למחשבה על ניתוח כדי להשיג את משקל היעד שלהם.
קיים מגוון של ניתוחים שמטרתם ירידה במשקל ויש מספר נקודות שחשוב לדעת כשמתחילים לחשוב בכיוון זה.
ראשית יש לציין כי ניתוחים למטרת הרזיה מבוצעים על אנשים שמסת הגוף שלהם – BMI – היא מעל 40, כלומר אנשים אשר המשקל העודף שלהם מהווה בעיה רפואית ומסכנת את בריאותם. אנשים עם בעיות של סוכרת או לחץ דם על רקע של השמנת יתר הם המתאימים ביותר לעבור ניתוח כזה.

חייבים גם לדעת כי הניתוח לבדו לא יהיה הגורם היחיד שיספיק להרזיה. במקביל לניתוח יש צורך לשנות את הרגלי האכילה ולהתחיל בפעילות גופנית.
לבסוף, חייבים לציין כי הניתוחים האלה, כמו כל ניתוח אחר יש בהם סיכון וקיימת סטטיסטיקה של כמות הסיבוכים הכרוכים בביצוע הניתוח. אחוז התמותה של אנשים שעברו ניתוח לקיצור קיבה, למשל, הוא בין חצי אחוז לשני אחוזים.

סוגי ניתוחים להרזיה וירידה במשקל

ניתוחים להרזיהמטרת הניתוחים צמצום נפח הקיבה. ניתוחים אלה נקראים ניתוח קיצור קיבה.
ניתוח קיצור קיבה באמצעות טבעת הוא ניתוח המצמצם את נפח הקיבה. במהלך הניתוח מוכנסת בדרך כלל טבעת העוטפת את הקיבה ומצמצמת את נפחה. התוצאה היא שנפח הקיבה קטן משמעותית וכבר לאחר אכילה מועטת מורגשת תחושת שובע. זהו ניתוח הפיך אשר אם וכאשר מתגלות בעיות ניתן להסיר את הטבעת או להרחיב את קוטרה ולהקל על המטופל. ניתוח קיצור קיבה פופולארי מאוד בארץ. אותו סוג ניתוח יכול להתבצע גם על ידי החדרת בלון לקיבה. הבלון מנופח למלא חלק מנפח הקיבה ולהשאיר מעט מקום לאוכל להיכנס לתוכו. שוב, צמצום נפח הקיבה ותחושת שובע מהירה לאחר מעט מזון.

לקריאה נוספת >>>  טבלת ערך קלורי - לאכול גלידה במקום אפונה?

סוג ניתוח נוסף שמטרתו לצמצם את נפח הקיבה הוא ניתוח מעקף הקיבה, המוכר גם בשם ניתוח שרוול קיבה.  בניתוח זה מייצר המנתח כיס קטן שאמור לשמש כקיבה אלטרנטיבי. הכיס הזה מחובר ישירות למעי ועוקף את הקיבה המקורית. התוצאה, שוב, תחושת שובע כבר לאחר כמות מזון מעטה מאוד. אחרי ניתוח מעקף קיבה יש להקפיד על ארוחות קטנות ומזינות ונטילת תוספי מזון להשלמת מרכיבי התזונה החשובים. גם לסוג זה של ניתוח קיימים סיכונים כגון דימומים, זיהומים וכדומה.

סוג ניתוח נוסף שמטרתו לצמצם את נפח הקיבה הוא ניתוח שרוול קיבה.   במהלך הניתוח מסירים 75-80% מהקיבה ומעצבים אותה כך שתראה כשרוול הממשיך מהוושט. נפח הקיבה החדש קטן בהרבה מהמקורי ושוב, נוצרת תחושת שובע לאחר מעט מאוד מזון שנאכל.

כששוקלים ניתוח לירידה במשקל חייבים לדעת כי זהו למעשה פתרון אחרון עבור מי שהמשקל העודף שלו מסוכן לבריאותו וכל שאר השיטות נכשלו. אלו אינם פתרונות קסם כיון שעדיין נדרשת תוכנית תזונה נכונה ושיוני הרגלי אכילה על מנת לשמר את התוצאה ולעזור לגוף לרזות תוך שמירה על הבריאות.

נדרש כמובן בירור רפואי עמוק לפני החלטה על ניתוח להרזיה. בדיקות גופניות מקיפות ייערכו על ידי הרופא ובדיקת התעמת המטופל לעבור את הניתוח היא חובה חשובה. לאחר הניתוח , תוך כדי החלמה מקבל המטופל הדרכה ותוכנית דיאטה מותאמת אישית שיצטרך לעמוד בה תוך מעקב רפואי צמוד למשך תקופה.

לקריאה נוספת >>>  כדורי הרזיה קסניקל – כל המידע הרפואי

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

שינוי גודל גופנים
%d בלוגרים אהבו את זה: