דיאטת תה

דיאטה מהירה בעזרת תה להרזיה – עובדות ומיתוסים

בעקבות הפרסומים הרבים של תה להרזיה המעודדים את מי שמעוניין לרזות לשתות תה שיגרום לקילוגרמים המיותרים להיעלם, נדבר היום על תה להרזיה.

איך עובד התה להרזיה?
מה עושה התה והאם יש אמת בקביעה שתה להרזיה יכול לעזור לירידה מהירה במשקל?

מה שמושך הרבה אנשים להשתמש בתה להרזיה ככלי עזר לדיאטה הוא הנוחות בשימוש. קל להכין כוס תה ולשתות אותה. נוח להאמין כי שתית תה יכולה לעזור להאצה של הירידה במשקל ושכוס התה היא זו שעושה את העבודה ומעלימה את הקילוגרמים העודפים.

לכאורה נראה כי די בשתיית התה כדי לרזות ואין צורך בהקפדה על תוכנית דיאטה או תוכנית פעילות גופנית. – זו אינה אמת.
בתה להרזיה יש חומרים משלשלים ולעיתים גם חומרים ממריצים כמו קפאין.
חומרים משלשלים לא רק שאינם מעודדים הרזיה אמיתית אלא שיש בהם סכנה ממשית לבריאותכם.
חליטת צמחים לא נשמעת ולא יוצרת רושם של חומר מסוכן לבריאות, להיפך, חליטות צמחים הפכו זה מכבר לסוג של מוצר המבטיח פעולה טבעית של ריפוי ואיזון הגוף, אך זה אינו המקרה עם תה המכיל חומר משלשל.
כשאדם משלשל מאבד גופו כמות עצומה של נוזלים ויחד איתם גם מרכיבי תזונה חשובים וחיוניים לתפקוד תקין של הגוף. הנזק של חומרים משלשלים לגוף הוא משמעותי וקשה להתגבר עליו.
ויטמינים ומינרלים חשובים עוזבים את הגוף מבלי שיספגו במערכת העיכול, עלול להתפתח דימום, הגוף עלול להגיע לידי התייבשות, מערכת העיכול נפגעת, מכורה ומדלקת ועוד…

לקריאה נוספת >>>  משקה הפלאים להרזיה

חשוב לציין שהרפואה אינה מעודדת חומר משלשל אפילו במקרים על עצירות קשה. הפתרון לעצירות הוא איזון תוכנית התזונה שתכיל כמות טובה של סיבים תזונתיים והקפדה על שתיה מספקת.

אמנם לאחר שמשלשלים כמה ימים ניתן להישקל ולראות ירידה במשקל, אך ירידה זו נובעת מאיבוד נוזלים בלבד ולא מסת שומן מיותר.
נכון להיום לא ידועה חליטת צמחים שמרגיעה את תחושת הרעב או ממריצה את חילוף החומרים.

תה להרזיהאז מה נכון בפרסומות של תה להרזיה?

נכון שקפאין ידוע כממריץ טבעי שאף משפיע על חילוף החומרים
נכון שתה ירוק ידוע כמועיל לגוף, הקפאין שבו מעורר, ממריץ את הגוף ומעודד את פעולת חילוף החומרים בגוף.
נכון ששתיה של משקה חם כשרעבים מרגיעה מעט את הרעב ומעניקה תחושה נעימה וחמימה בקיבה, מה שמאפשר לדחות את הארוחה הבאה במעט.

אבל –
תה לדיאטה  המכיל חומר משלשל אינו פתרון קסמים להרזיה. גם לא קפה דיאטטי…
(אגב, את הקפה הדיאטטי “בלאנס” הורידו היום (1.4.11) מהמדפים בעקבות תלונות צרכנים על הרגשה רעה בעקבות שתית הקפה)
הפגיעה במערכת העיכול היא ודאית ותדרוש טיפול רפואי להחזרת התפקוד התקין שלה, אובן חומרי ההזנה החשובים לגוף יפגעו , על הדרך, גם המערכות אחרות בגוף והנזק גדול מהתועלת בשימוש בתה לדיאטה.
המסקנה החיונית היחידה שניתן ללמור כאן היא שכדאי לשלב בתהליך הדיאטה שלכם, שתייה של משקאות חמים, כולל תה וחליטות צמחים מסוגים שונים, כל עוד הם אינם מכילים חומרים משלשלים.
שילוב של שתיית תה צמחים (ללא סוכר) בתפריט הדיאטה היומי בהחלט מומלץ.
גם הקפדה על תוכנת אכילה הכוללת מספר ארוחות קטנות ביום, ארוחות מאוזנות הכוללות את כל אבות המזון בתוספת ירקות ופירות טריים, שתייה מרובה ופעילות גופנית הם המתכון להרזיה בריאה.

לקריאה נוספת >>>  קינוח דיאטטי – דיאטה עם מנה אחרונה

Comments: 2

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

  1. אילנית,
    אם קראת קצת באתר את ודאי מבינה שתפריט דיאטה לא מכינים ב”שלוף” אלא שזו תוכנית מותאמת אישית ולכן מומלץ שדיאטן או דיאטנית מוסמכים יעשו זאת עבורך.
    בהצלחה

  2. מאמר מעניין, בטח שצריך להיזהר מהשימוש בשיטה זאת, היא נבדקה מחקרית? תזונה נכונה ואכילת מאכלים מכל אבות המזון הם דברים הכרחיים לתפקוד נכון של כל גוף אדם. הרעיון של דיאטה בשתיית תה או קפה הוא רעיון מופרז, כל אחד צריך לקחת את הדברים הטובים מכל דיאטה ולשלב אתם עם מה שמתאים לו, אך צריך ביחד עם זה עדיין לשמור על תזונה נכונה, לא רק במהלך דיאטה אלא במהלך כל החיים ידע על אוכל זהו ידע חשוב מאוד. רוב בעיות הבריאות מתחילות באוכל. הערה נוספת אם יורשה לי, חייבים גם לשלב פעילות ספורטיבית בכל דיאטה, אחרת לא יעזור, אין מה לחפש פתרונות קסם כמו תה, אלא להיות מסוגלים לעבודה לא קלה אך מספקת מאוד.

שינוי גודל גופנים
%d בלוגרים אהבו את זה: