ניתוח קיצור קיבה להרזיה מהירה

מיץ ירוק להרזיה

הרבה אנשים חושבים שהפתרון הסופי , האולטימטיבי להרזיה מהירה הוא ניתוח קיצור הקיבה.

אני שומעת אנשים אומרים "בסוף, אני פשוט אעשה ניתוח קיצור קיבה וזהו…", כאילו שזהו פתרון קסמים פשוט שאחריו ממתינה להם ארץ האגדות זה כל אחד רזה וחטוב לתמיד.

אז זהו שזה לא פתרון קסמים וודאי א פתרון פשוט למשקל יתר.ניתוח קיצור קיבה

ניתוח קיצור קיבה הוא פתרון אחד מני רבים המיועד לאנשים אשר עודף המשקל שלהם מהווה עבורם סיכון בריאותי של ממש.

כמו כל ניתוח , הדבר דורש התערבות רפואית מקצועית, אבחון מדויק של המצב הבריאותי של המטופל והערכה של רמת הסיכון במשקל המיותר מול רמת הסיכון שבניתוח. (יש לציין שקיימת רמת סיכון בניתוח זה, כמו בכל ניתוח אחד)

לכן, הצעד הראשון תמיד יהיה ביקור אצל הרופא המטפל ומשם על פי הפנייתו של הרופא למנתח מומחה לעניין.

חייבים לציין גם כי לאחר ניתוח קיצור קיבה יש לשמור על תוכנית אכילה מסודרת, דיאטה בריאה ומאוזנת ולעסוק בפעילות גופנית על מנת לעזור לגוף להחלים, למשקל לרדת ולשמור על בריאות תקינה.

חלק מניתוח קיצור הקיבה כלולים בסל הבריאות וממומנים על ידי קופות החולים ברמות שונות. בררו את הפרטים עם הרופא המטפל שלכם.

ועכשיו כמה פרטים טכניים:

יש שלושה סוגים של ניתוחי קיצור קיבה.

הסוג הראשון הוא הצרת נפח הקיבה באמצעות טבעת סיליקון או סיכות המחלקים את נפח הקיבה לשני תרים ומשאירים פתח קטן למעבר האוכל אל תוכה.

הכיס הקטן שנוצר הוא למעשה הקיבה מרגע זה והליך וכיון שהנפח קטן משמעותית , הרי שלאחר איכלה של כמות קטנה של אוכל מרגישים שובע.

הסוג השני הוא מעקף קיבה כאשר המנתח יותר מעבר חלופי של המזון ישר אל המעי אחרי מעבר קצר מאוד בתוך הקיבה.

נפח הקיבה מצטמצם מאוד, תחושת השובע לאחר אכילה של כמות קטנה מאוד של אוכל היא מיידית והאוכל עובר במהירות את תהליך העיכול כך שיש פחות ספיגה שלו בגוף.

בשני המקרים הניתוח כולל פתיחה של הבטן וטיפול במבנה הקיבה ומערכת העיכול. יש לציין שלניתוח קיצור הקיבה באמצעות טבעת יש שיעור תמותה ממוצע של כחצי אחוז ולניתוח מעקף הקיבה יש סטטיסטיקת תמותה של כמעט שני אחוזים.

שיטה שלישית לקיצור קיבה היא החדרת בלון לתוך הקיבה וניפוחו למילוי חלק משטח הקיבה והקטנת נפח הקיבה משמעותית. החדרת הבלון נעשית ללא הרדמה ורמת הסיכון נמוכה יותר אלא עם הבלון עצמו מתרוקן ואז צריך להוציא אותו.

בכל מקרה בו יש התערבות רפואית במערכת העיכול על ידי עריכת שינויים במבנה הקיבה חייבים לקחת בחשבון שיהיה צורך ללמוד לחיות אחרת, לאכול אחרת, להתגבר על תחושת הקיבה המלאה עד כדי צורך להקיא, להשלים מחסור בויטמינים ומינרלים העלול להיגרם על ידי אכילת כמויות קטנות מאוד של מזון וכדומה.

על מנת שתוצאות הניתוח יהיו טובות יש צורך בשיתוף פעולה ש המטופל. ללמוד ללעוס את האוכל היטב, להימנע ממזון המכיל סיבים (דגנים, לחם ומאפים, ירקות וכד) הימנעות ממשקאות מוגזים היוצרים תחושת נפיחות בקיבה, להפריד בין אכילה לשתיה כדי שהקיבה תוכל להכיל את האוכל או השתייה, אין מקום לשניהם יחד…

המטופל צריך גם להתמודד עם דרך חיים חדשה הנכפית עליו הוללת פעילות גופנית יומית על מנת לשמור ולשפר את מסת השריר תוך כדי ההרזיה.

רק כך ניתן להשיג את היעדים בהרזיה, ואכן ניתן לראות הרזיה של כ- 30% במשקל הגוף במהירות יחסית.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest
מחשבון שריפת קלוריות
דיאטה
ריטה

מחשבון שריפת קלוריות

מחשבון קלוריות לחישוב כמה קלוריות שרפתם במהלך פעילות. תוכלו לחשב כמה קלוריות אתם שורפים בביצוע מגוון פעילויות. תוכלו לבחור בין מגוון רחב של פעילויות יום

קרא עוד »

הכיני גופך לקיץ!

מוצרי ההרזיה המובילים בארה"ב
שינוי גודל גופנים