דיאטת HCG

דיאטת HCG – הסיקור בערוץ 10 – ומה שביניהם – חוות דעתי

האייטם ששודר בערוץ 10 ב- 20.9.2012 לא השתמע לשתי פנים.

המסר היה ברור וחד משמעי – בדיאטת HCG המשווקת כטיפות או כספריי – למרות הקביעה של יצרני ומשווקי המוצר – יש הורמונים.

האייטם סיפר שתביעה ייצוגית על סך 3 מיליארד ש”ח נפתחה וערוץ 10 מיהר וקבע שבכל מוצרי הHCG קיימים הורמונים ולא תחליף צמחי המיוצר מאצות.

למרות שאני אינני מייצרת את מוצרי ה- HCG השונים, אך על גבי האתר כאן מוצבות פרסומות המקדמות מכירות של מוצרים כאלה, חשתי שיש צורך להתייחס לטענות ולנסות לחשוף עובדות, למענכם, קהל הקוראים.

הורמון ה – HCG הטבעי, הנוצר בגופה של כל אישה בהריון מאפשר המסה של שומן לטובת הזנת העובר גם במקרים בהם האם אינה מקבלת תזונה מספקת.
זה הבסיס המדעי העומד מאחורי הקונספט של דיאטת ה HCG.

כיון שמינהל התרופות האמריקאי ה – FDA  ובעקבותיו גם משרד הבריאות שלנו אסרו שימוש בהורמון במוצר הנושא תווית של תוסף מזון, ובעקבות מחקרים נוספים, פותח תחליף העשוי מאצות שאמור להחליף את ההורמון במוצרי ההרזיה הנושאים את השם דיאטת HCG.

החומר הצמחי הזה הוא הוא שאמור להיות החומר הפעיל בטיפות או בספריי ה HCG המשווק להרזיה.דיאטת HCG

טענת האייטם בתוכנית הטלוויזיה היתה שלמרות האמור ודברי המשווקים שאין הורמון HCG בתכשירים שהם משווקים – בבדיקות שנערכו, כן נמצאו/ נמצאות כמויות קטנות של ההורמון HCG בתוך המוצרים המשווקים בארץ.

לקריאה נוספת >>>  בולזאיי 7 – האמת על גלולות ההרזיה בולזאיי 7

לי, אישית, אין מושג אם יש או אין הורמונים במוצרי הHCG השונים, גם לא באלה המפורסמים באתר, כאן.
לכן היה חשוב לי לבדוק עם שתי החברות המפרסמות באתר הזה מה דעתם על הכתבה אתמול בערוץ 10 .
פשוט, חשוב לי להעביר מידע אמין וישיר לקהל הקוראים באתר.

יצרתי קשר עימם וקיבלתי את תגובתם.
לא אמרתי להם שאני עומדת לפרסם את תגובתם, לכן מה שנאמר לי הוא האמת של כל אחד מהמשווקים , כפי שסופרה לי.

הדברים מובאים אליכם כפי שנאמרו.

דיאטת HCG  – התגובות כלשונן:

“בכתבה בערוץ 10 מדובר במוצרים הנמכרים באתרי הקופונים בדרך כלל, אלה הנמכרים ללא לווי , הדרכה ותמיכה, במחירים מוזלים. אלה עלולים להכיל את ההורמון האמיתי.” – ענה משווק אחד – ” הכתבה אינה נוגעת למוצר שלנו. אנחנו עברנו בדיקת פתע של משרד הבריאות והכל נמצא כשר. אנו מוכרים דיאטת HCG המבוססת על תחליף טבעי מאצות ים ולא מוצר המכיל הורמונים. נקודה. “

” צריך להבין שהדיאטה של דר’ סימנס פגעה משמעותית בתעשיית התרופות, בתעשיית תוספי המזון ובדיאטניות המסורתיות הגובות סכומי כסף עבור כל ביקור שבועי של אנשים המעוניינים לרזות” – קבלתי תגובה ממשווק אחר – “אנשים מרזים, צורכים פחות תרופות ללחץ דם, כולסטרול ובעיות בריאותיות אחרות הקשורות למשקל עודף. כוחות גדולים וחזקים פועלים בשוק הזה ולכן זה טבעי שיצוצו התקפות במדיה.  בנוגע אלינו ואל המוצר שלנו – לא רק שאנו משווקים מוצר צמחי על בסיס טבעי מאצות ים אלא שהדיאטה שאנו ממליצים עליה היא בת 1000-1200 קלוריות ליום והיא לא רחוקה מתוכנית הדיאטה שדיאטניות רבות ממליצות ללקוחותיהן דרך קופת חולים. הכתבה לא נוגעת לנו וחבל שהכתבה בטלוויזיה התייחסה לדיאטת הHCG כאילו הם כולם אותו דבר. אנחנו עומדים מאחורי המוצר שלנו לאורך כל הדרך”

לקריאה נוספת >>>  הפתרון לאכילה רגשית, משיכה לפחמימות ומתוקים – 5HTP Max

אני לא הולכת לסכם את הכתבה בהמלצה חד משמעית. התאמה של תוכנית דיאטה, והתייחסות למרכיבים בתוך מוצרי הרזיה שמורה למקצוענים בתחום שיכולים לקחת אחריות על התהליך ועל התוצאה.

הסיכום שלי יכול רק להביע את דעתי האישית, כמי שמסקרת תוכניות דיאטה מזה שנים –  מערכות הבריאות בעולם תומכות ברעיון של הרזיה באמצעות שינוי הרגלי אכילה ואימוץ תוכנית אכילה שפויה ומאוזנת והתמדה לאורך זמן.
גם אני מאמינה באימוץ תוכנית חיים בריאה ואכילה נכונה עלמנת לרזות ולשמור על המשקל לאורך זמן.

יחד עם זאת, למעוניינים להוריד כמה קילוגרמים במהירות ואחר כך לבנות לעצמם תוכנית אכילה נכונה, איתה ימשיכו הלאה, יכולה דיאטת ה HCG להיות פתרון הולם.

ההחלטה שלכם. לשיקול דעתכם.

כתבה שנערכה במסגרת לימודי טלוויזיה ואקטואליה במרכז הבינתחומי הרצליה – סקירה על דיאטת ה HCG

 

כתבה שנערכה במסגרת לימודי טלוויזיה ואקטואליה במרכז הבינתחומי הרצליה

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

שינוי גודל גופנים
%d בלוגרים אהבו את זה: